نیاز به مشاوره در این زمینه دارید؟ نام و شماره تماستون رو وارد کنید تا کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان با شما تماس بگیرن وبهتون مشاوره بدن!

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع رد اتهام تصرف عدوانی مطالبی را بیان کنیم. باید به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید، که تصرف عدوانی یکی از شکایت هایی است،

  رد اتهام تصرف عدوانی
  رد اتهام تصرف عدوانی

  که در مطرح کردن و دفاع از آن در دادگاه باید نهایت دقت خود را به کار بگیرید تا بهترین نتیجه برای شما رقم بخورد، از این رو ما در این مقاله قصد داریم در رابطه با موضوع رد اتهام تصرف عدوانی مطالب مهم و کاربردی را در اختیار خواننده قرار دهیم و پیشنهاد می کنیم، که تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

  در این مقاله به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

  1. آیا با مفهوم تصرف عدوانی آشنایی دارید؟
  2. آیا می دانید تصرف عدوانی را چگونه باید در دادگاه مطرح کرد؟
  3. در رابطه با مجازات تصرف عدوانی چه اطلاعاتی دارید؟
  4. آیا با انواع تصرف عدوانی آشنایی دارید؟
  5. آیا با مرحله های مختلف دادرسی و ترتیب آن ها آشنایی دارید؟
  6. آیا می دانید برای اثبات تصرف عدوانی باید چه مدارکی در دست داشت؟
  7. آیا می دانید رد اتهام به چه معنی است؟
  8. آیا می دانید رد اتهام در چه مرحله ای از دادرسی اتفاق می افتد؟
  9. آیا می دانید برای رد اتهام باید به چه مدارکی استناد کرد؟
  10. آیا می دانید رد اتهام تصرف عدوانی چه مفهومی دارد؟
  11. آیا می دانید چگونه می توانید رد اتهام تصرف عدوانی داشته باشید؟
  12. آیا با ویژگی های یک وکیل خوب آشنایی دارید؟
  13. آیا می دانید چگونه می توانید مشاوره حقوقی مطمئن داشته باشید؟
  14. آیا با روش های شناخت یک وکیل خوب آشنایی دارید؟
  15. آیا می دانید رد اتهام تصرف عدوانی چه هزینه ای را به دنبال خواهد داشت؟
  16. در هنگام نگارش لایحه رد اتهام تصرف عدوانی به چه نکاتی باید توجه داشت؟
  17. آیا می دانید هزینه های رد اتهام تصرف عدوانی به چه عواملی بستگی دارند؟

   

  آیا با مفهوم تصرف عدوانی آشنایی دارید؟

  برای شروع قصد داریم به این موضوع بپردازیم که تصرف عدوانی به چه معنی است. بسیاری از ما تا به حال در جامعه یا در جاهای دیگری مانند جمع دوستان، فامیل و آشنایان کلمه تصرف عدوانی را شنیده‌ایم، اما زمانی دقیقی برای تصرف عدوانی نمی‌دانیم ما در این مقاله این مفهوم را به طور کامل برای شما توضیح خواهیم داد.

  تصرف عدوانی از دو کلمه تصرف و عدوانی تشکیل شده است و برای آن که معنی آن را به طور کامل بدانید، باید هر یک از این کلمات را به طور کامل برای شما توضیح دهیم. در ابتدا معنی تصرف را توضیح خواهیم داد، تصرف داشتن به این معنی است که شما می توانید از مالییا هر وسیله دیگری استفاده کنید، این کلمه یک مفهوم کاملاً حقوقی می‌باشد و با معنی فقهیید ارتباطی مستقیم دارد.

  درید داشتن یک مال به این معنی است که شما می‌توانید از آن هر استفاده ‌ای داشته باشید، به بیان ساده ‌تر باید بگوییم اگر شما مالی را در تصرف یا در ید خود داشته باشید، در قانون به عنوان مالک آن مال شناخته خواهید شد و نکته بسیار مهم این است که هیچ ‌کسی، به هیچ عنوانی و تحت هیچ شرایطی نمی ‌تواند این مال را از مالکیت شما خارج کند، مگر آن که از طریق قانون و احکام قانونی دلیل و منطق محکمی داشته باشد.

  آیا با مفهوم تصرف عدوانی آشنایی دارید؟
  آیا با مفهوم تصرف عدوانی آشنایی دارید؟

  مفهوم کلمه عدوانی

  حال نوبت به این می‌رسد که مفهوم کلمه عدوانی را برای شما توضیح دهیم. برای آنکه معنی این کلمه را بدانید باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که عدوانی کلمه‌ ای است که ریشه عربی دارد. عدوانی به معنی تصاحب شده است

  البته این تصاحب باید به طریقی انجام‌شده باشد که مالک ملک از آن ناراضی باشد، ( به نظر می‌رسد که همه مانیکا از تصرف عدوانی ملک خود ناراضی می باشند و هیچ شکی در این موضوع نخواهد بود. )

  با توجه به مطالب گفته‌ شده در بالا می‌توان به این نتیجه رسید که تصرف عدوانی چه معنی است و چه مفهومی دارد، با توجه به این مطالب باید بگوییم که تصرف عدوانی به این معنیاست که شخصی ملکی خاص را با مالکیت شخص دیگری به تصرف خود درآورد و از آن به نفع خود استفاده کند، به طوری که مالک ملک از این موضوع ناراضی باشد و خود نتواند از ملک خود استفاده ‌ای داشته باشد.

  مفهوم کلمه عدوانی
  مفهوم کلمه عدوانی

  آیا می دانید تصرف عدوانی را چگونه باید در دادگاه مطرح کرد؟

  بعد از آن که مفهوم تصرف عدوانی را توضیح داده‌ایم، حال این سؤال پیش می‌آید که اگر یکی از مال‌ها یا ملک‌های ما تحت تصرف عدوانی قرار گرفت، چگونه می‌توانیم این موضوع را در دادگاه بررسی کنیم. در ابتدا باید به این موضوع توجه داشته باشید که تصرف عدوانی انواع مختلفی دارد که این انواع را در ادامه به طور کامل توضیح خواهیم داد.

  نکته‌ای که شما به‌عنوان کسی که مال یا ملک مورد تصرف عدوانی قرار گرفته ‌است، باید به آن توجه کافی و ویژه ای داشته باشید، این است که شکایت خود را به طور صحیح در دادگاه مطرح کنید و برای طرح شکایت صحیح باید انواع تصرف ‌های عدوانی را به طور کامل و دقیقبشناسید.

  در شکایت مطرح‌ شده باید به این موضوع بپردازید که تصرف عدوانی چگونه انجام شده است و شرح دقیق و جامعی از آن را بیان کنیم.

  اقدام به باز پس گیری

  متأسفانه شاهد این هستیم که در بعضی از نقاط کشور هنگامی که با تصرف عدوانی ملکییا مال خود روبه رو می‌شوند، به جای آنکه به مراجع قضایی شکایت خود را ارائه دهند، خود به تنهایی اقدام به باز پس ‌گیری ملک خود می‌کنند، باید بگوییم که این روش بسیار اشتباه و نادرست می باشد و شما به‌ هیچ ‌عنوان نباید در هنگام مواجهه با تصرف عدوانی خود برای باز پس ‌گیری ملک خود اقدام کنید.

  شما به آسانی می‌توانید با طرح شکایت در مراجع قضائی از حق خود دفاع کنید، برای این کار کافی است که به یک دفتر خدمات قضایی الکترونیکی مراجعه کنید و شکایتی مبنی بر تصرف عدوانی را تنظیم کنید، توجه داشته باشید که در این ‌صورت قانون برای شما و کارهای لازم را انجام می‌دهد و دیگر نیازی نیست که شما برای انجام این کاری اقدام خاصی را انجام دهید.

  بعد از تنظیم شکایت به پرونده شما در دادسرا و دادگاه رسیدگی خواهد شد، البته به این موضوع توجه داشته باشید که روند دادرسی در تصرف عدوانی می تواند کمی زمان ‌بر باشد، اما به ‌هر حال اقدام کردن از طریق مراجع قانونی مزیت ‌های بسیار زیادی دارد و باید بگوییم که تنها راه و روش مناسب برای مقابله با تصرف عدوانی می باشد.

  اقدام به باز پس گیری
  اقدام به باز پس گیری

  در رابطه با مجازات تصرف عدوانی چه اطلاعاتی دارید؟

  بعد از آنکه مفهوم تصرف عدوانی را توضیح دادیم و مطالب دیگری را در رابطه با آن بیان کردیم، حال نوبت به این می‌رسد که در رابطه با مجازات‌ های تصرف عدوانی هم مطالب کاملی را بیان کنیم تا شما بدانید اگر برای مال یا ملک شما تصرف عدوانی شده است، شخص مجرم چه مجازات هایی می شود، لازم به ذکر است که در ابتدا به این موضوع پس توجه داشته باشید که تصرف عدوانییک جرم سنگین به حساب می‌آید.

  باید بگوییم که جرم‌ها انواع مختلفی دارند، بعضی از آن ‌ها با جریمه نقدییا شلاق مجازات می شوند، اما جرم‌ هایی که تقریباً سنگین می باشند، مجرم با زندان و حبس مجازات خواهند شد و جرم تصرف عدوانی هم از آن جرم‌هایی است که مجرم آن با حبس و زندان مجازات می‌شود. در ماده سی و یک قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران به طور کامل مجازات‌ های مربوط به تصرف عدوانی شرح داده شده است.

  در رابطه با مجازات تصرف عدوانی چه اطلاعاتی دارید؟
  در رابطه با مجازات تصرف عدوانی چه اطلاعاتی دارید؟

  مجرم تصرف عدوانی به یک تا چند ماه حبس محکوم خواهد شد

  در این ماده قانونی به صراحت بیان شده است که مجرم تصرف عدوانی به یک تا چند ماه حبس محکوم خواهد شد، توجه داشته باشید که این مدت زمان حبس می ‌تواند به عوامل متعددی بستگی داشته باشد، و یکی از این عوامل تعیین کننده هم نوع تصرف عدوانی صورت گرفته شده می ‌باشد. هنگامی که انواع تصرف‌های عدوانی را توضیح دهیم با این موضوع بیشتر و بهتر آشنا خواهید شد.

  به این نکته توجه داشته باشید، که قاضی پرونده تنها کسی است، که می‌تواند مجازات مربوط به جرم انجام گرفته شده را تشخیص دهد، و آن را برای اجرا تعیین کند، البته باید بگوییم که قاضی نمی ‌تواند بنا به سلیقه شخصی این تعیین مجازات را انجام دهد، و باید این کار را مطابق با قانون و احکام صادر شده در قانون انجام دهد، در غیر این ‌صورت می ‌توان به آن اعتراض کرد.

  موضوعی که شما در این مقاله باید از آن مطلع باشید، و دانستن آن برای شما کفایت می‌کند این است، که تصرف عدوانی جرم زندان دارد، حال این زندان ممکن است، از یک ماه شروع شود، و متناسب با جرم انجام گرفته شده این مدت زمان بیشتر هم خواهد بود و موضوع دیگری که باز هم باید به آن دقت کافی را داشته باشید، این است، که در جرم هایی با موضوعیت تصرف عدوانی مجازات تعیین ‌شده اجرا خواهد شد، مگر آن که شاکی خصوصی پرونده رضایت دهد، و اعلام کند که دیگر قصد مجازات مجرم را ندارد.

  مجرم تصرف عدوانی به یک تا چند ماه حبس محکوم خواهد شد
  مجرم تصرف عدوانی به یک تا چند ماه حبس محکوم خواهد شد

  آیا با انواع تصرف عدوانی آشنایی دارید؟

  در این قسمت قصد داریم مطالبی در رابطه با انواع تصرف عدوانی بیان کنیم. تصرف عدوانی به طور کلی به دو دسته تقسیم می شود، تصرف عدوانی حقوقی و تصرف عدوانی کیفری انواع مختلف آن می باشد، که هر یک از آن ها شرایط ویژه ای مخصوص به خود دارند، که باید به آن توجه شود، لازم به ذکر است، که در هنگام طرح شکایت اطلاع از نوع تصرف عدوانی انجام شده اهمینت بالایی دارد.

  برای آن که با انواع تصرف عدوانی و ویژگی ‌های آن ‌ها آشنا شوید، قصد داریم که در ادامه ویژگی ‌های مربوط به تصرف عدوانی کیفری را بیان کنیم، لازم به ذکر است، درصورتی که تصرف عدوانی انجام‌ شده ویژگی ‌هاییک تصرف عدوانی کیفری را نداشته باشد، به عنوان یک تصرف عدوانی حقوقی شناخته خواهد شد و شما در شکایت خود باید آن را به عنوان تصرف عدوانی حقوقی ثبت کنید، پس با ادامه مطالب با ما همراه باشید.

  یک تصرف عدوانی، تصرف عدوانی کیفری می باشد، اگر این شرایط را داشته باشد، در ابتدا باید توجه کنید، که تصرف عدوانی کیفری برای مال های غیر منقول انجام می‌شود،یعنی در صورتی تصرف عدوانی کیفری خواهیم داشت، که مال مورد بحث غیرمنقول باشد، در غیر این ‌صورت نمی‌ توان شکایتی تحت عنوان کیفرییا تصرف عدوانی کیفری را در دادگاه‌ها ثبت کنید.

  در هنگام شکایت تصرف عدوانی کیفری باید ملک به نام خود شما باشد

  موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که در هنگام شکایت تصرف عدوانی کیفری باید ملک به نام خود شما باشد، یعنی شما مالک ملک بوده و سند رسمی آن ملک به نام شما باشد، در صورتی که خود شما مستأجر هستید یا ملک به یکی از اعضای خانواده شما تعلق دارد، شما نمی ‌توانید تصرف عدوانی کیفری را ثبت کنید.

  توجه داشته باشید، که در تصرف عدوانی کیفری باید عمدی در کار باشد، یعنی شخص متصرف علناً اعلام کرده باشد، که قصد ندارد، ملک را به شما برگرداند. برای آنکه با تصرف عدوانی کیفری بیشتر آشنا شوید، در ادامه یک مثال در رابطه با این موضوع بیان خواهیم کرد، توجه داشته باشید، که در مثال بعدی تصرف عدوانی کیفری انجام‌ شده است.

  فرض کنید، که شما یک خانه داریم و از آن هیچ استفاده‌ای نمی ‌کنید، این در حالی است، که دوست شما به منزل مسکونی نیاز دارد، و شما در عالم دوستی خانه خود را به دوست خود می‌دهید تا از آن استفاده کند، اگر بعد از مدتی شما از دوست خود بخواهید که منزل مسکونیمورد نظر را تخلیه کند و دوست شما علناً اعلام کند که از چنین کاری خودداری می‌کند، تصرف عدوانی کیفری انجام شده است.

  توجه داشته باشید، که در مثال فوق ممکن است، دوست شما بخواهد که به او زمان دهید، تا یک منزل دیگر را برای خود پیدا کند، در این صورت هیچ تصرف عدوانی انجام نشده‌ است، اما باید توجه داشته باشید، که این موضوع هم ممکن است، جرم به حساب آید و شما می توانید با موضوعیت دیگری از این شخص شکایت خود را مطرح کنید.

  در هنگام شکایت تصرف عدوانی کیفری باید ملک به نام خود شما باشد
  در هنگام شکایت تصرف عدوانی کیفری باید ملک به نام خود شما باشد

  آیا با مرحله های مختلف دادرسی و ترتیب آن ها آشنایی دارید؟

  همان‌طور که گفتیم، روند دادرسی گاهی ممکن است، طولانی شود، برای آن که در رابطه با این موضوع اطلاعات کافی و مفیدی داشته باشید، در این قسمت قصد داریم روند دادرسی و ترتیب آن را بطور کامل توضیح دهیم. در ابتدا همان طور که بر مطالب بالا هم به شما گفتیمروند دادرسیبا ثبت شکایت شروع خواهد شد، یعنی شما به مراجع قضایی اعلام می‌کنید که بابت یک موضوع خاصی شکایت دارید.

  در مرحله بعدی بر طبق آن چیزی که خود شما در شکایت ‌نامه تنظیم کرده اید، پرونده شما در دادسرا تعیین شعبه خواهد شد. نکته بسیار مهم این است، که پرونده در همان ابتدا به دادگاه فرستاده نخواهد شد و در دادسرا بررسی می‌شود. در دادسرا جلسه‌های متعددی برای بررسی پرونده انجام می‌شود.

  آیا با مرحله های مختلف دادرسی و ترتیب آن ها آشنایی دارید؟
  آیا با مرحله های مختلف دادرسی و ترتیب آن ها آشنایی دارید؟

  اگر در این مرحله قاضی به این نتیجه برسد که حق با شما است، و شما برای اثبات حقانیت خود مدارک کافی را در اختیار دارید، پرونده را به دادگاه ارجاع می‌دهد، در غیر این صورت پرونده قرار منع تعقیب می‌خورد،یعنی دیگر به آن رسیدگی نخواهد شد و بسته می‌شود.

  در دادگاه هم جلسه‌های متعددی برای بررسی پرونده موردنظر شما برگزار می‌شود

  در دادگاه هم جلسه‌های متعددی برای بررسی پرونده موردنظر شما برگزار می‌شود، توجه داشته باشید، که در این جلسه‌ها شما باید مدارک کافی را برای اثبات حقانیت خود به دادگاه و شخص قاضی ارائه دهید، درصورتی که شما به‌عنوان متهم یا مجرم در دادگاه حضور پیدا می‌کنید، باید مدارکی مبنی بر بی ‌گناهی خود به دادگاه ارائه دهید، تا رد اتهام شوید.

  توجه داشته باشید، که در دادگاه حکم نهایی صادر خواهد شد، در صورتی که به این حکم نهایی اعتراض داشته باشید، می ‌توانید اعتراض خود را وارد کنید، و پرونده شما در دادگاه تجدیدنظر رسیدگی می شود، در غیر این صورت پرونده بسته می‌شود و برای اجرای احکام به شعبه‌های مخصوصی فرستاده خواهد شد. توجه داشته باشید، در صورت ارجاع پرونده به دادگاه تجدید نظر، رأی صادرشده در دادگاه تجدیدنظر به هیچ عنوان تغییر نخواهد کرد و یک رای نهایی و قطعی به حساب می‌آید.

  این موضوع هم کاملاً طبیعی و بدیعی است، زیرا در غیر این صورت روند دادرسی پرونده بسیار طولانی و زمان‌بر خواهد بود، پس دادگاه تجدیدنظر به عنوان مرحله ی نهایی در روند دادرسی و بررسییک پرونده به حساب می‌آید، زیرا همانطور که گفتیم، در این مرحله دیگر اجازه اعتراض به رای صادر شده را نخواهید داشت.

  در دادگاه هم جلسه‌های متعددی برای بررسی پرونده موردنظر شما برگزار می‌شود
  در دادگاه هم جلسه‌های متعددی برای بررسی پرونده موردنظر شما برگزار می‌شود

  آیا می دانید برای اثبات تصرف عدوانی باید چه مدارکی در دست داشت؟

  در این قسمت قصد داریم به شرح این موضوع بپردازیم که برای اثبات تصرف عدوانی به چه مدارکی نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید، همان‌طور که در مطالب بالا هم گفتیم، تصرف عدوانی دو نوع دارد، و به تصرف عدوانی کیفری و تصرف عدوانی حقوقی تقسیم می شود، لازم به ذکر است، که مدارک مورد نیاز برای هر یک از این انواع تصرف عدوانی اگر چه شباهت‌هایی با یکدیگر دارد، اما تفاوت‌هایی هم خواهد داشت، ما در این مقاله مدارک مورد نیاز برای هر دو نوع تصرف عدوانی را بیان خواهیم کرد.

  یکی از مهم‌ترین مدارکی که شما باید در دست داشته باشید، مدرکی است، که اثبات کند آن کس که ملک که شما را تصرف کرده است، این کار را به طور عمدی انجام داده است. برای این کار می‌توانید از مدرک های مختلفی استفاده کنید، به‌عنوان مثال اگر شاهدی در آن لحظه حضور داشته باشد، می توانید برای اثبات حقانیت خود به راحتی از او کمک بگیرید.

  آیا می دانید برای اثبات تصرف عدوانی باید چه مدارکی در دست داشت؟
  آیا می دانید برای اثبات تصرف عدوانی باید چه مدارکی در دست داشت؟

  موضوع بسیار مهمی که در رابطه با شهادت در دادگاه باید به آن توجه داشته باشید، این است، که شهادت بر فعل انجام می‌شود،یعنی شخصی باید خود با گوش‌هایش شنیده باشد، که شخص متصرف به شما می‌گوید که من به هیچ عنوان این ملک را تخلیه نخواهم کرد.

  تعداد کسانی است، که برای شما شهادت می دهند، باید ذکر کنیم

  نکته دیگری که در رابطه با شهادت باید آن را در نظر بگیرید، تعداد کسانی است، که برای شما شهادت می دهند، باید ذکر کنیم، که متأسفانه در قانون ایران شهادت دو زن معادل با شهادت یک مرد می باشد، پس به این موضوع هم توجه ویژه ‌ای داشته باشید.

  البته اگر شاهدی در آن لحظه حضور ندارد، شما می‌توانید با ضبط صدای شخص، پیامی که به شما داده است، و …این موضوع را به دادگاه اثبات کند و محدودیتی در این موضوع وجود نخواهد داشت. توجه داشته باشید، که برای تصرف عدوانی باید سندی را به دادگاه ارائه دهید، که بر طبق آن سند مالک آن ملک شما می‌ باشید، این موضوع با اهمیتی است، که باید به آن دقت ویژه ‌ای داشته باشید.

  به شما پیشنهاد می‌دهیم که برای اثبات حقانیت خود در پرونده‌هایی مانند تصرف عدوانی از یک وکیل استفاده کنید،یک وکیل با توجه به مهارت و تخصصی که دارد، به آسانی می‌تواند به شما بگوید که برای اثبات حق خود به چه مدارکی نیاز خواهید داشت.

  توجه داشته باشید، که ما مدارک مورد نیاز را در مطالب بالا توضیح داده ایم، اما این‌ که شما در حال حاضر چه مدرکی دارید، و چگونه می ‌توانید از آن مدرک به نفع خود در دادگاه استفاده کنید، موضوع بسیار مهمی است، که وکیل می‌تواند در این رابطه به شما کمک کند.

  تعداد کسانی است، که برای شما شهادت می دهند، باید ذکر کنیم
  تعداد کسانی است، که برای شما شهادت می دهند، باید ذکر کنیم

  آیا می دانید رد اتهام به چه معنی است؟

  در این قسمت قصد داریم مطالب مهم و کاربردی را در رابطه با رد اتهام بیان کنیم، و مفهوم رد اتهام را به طور کلی توضیح دهیم. ، اما قبل از هر مطلبی باید در رابطه با متهم و مجرم مطالبی را بیان کنیم، توجه داشته باشید، که متهم و مجرم تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند، که در این قسمت این تفاوت‌ها را بیان خواهیم کرد.

  به این موضوع توجه داشته باشید، زمانی که اتهامی به شخصی وارد می شود، آن شخص متهم نامیده خواهد شد، یعنی هنوز دادگاه و مراجع قانونی به این نتیجه نرسیدند که این شخص جرم مربوطه را انجام داده است، یا نداده ‌است، متهم یعنی این شخص مظنون به انجام یک جرم می‌باشد، اما هنوز این موضوع اثبات نشده است.

  مجرم به شخصی گفته می‌شود که جرم او به اثبات رسیده است

  این در حالی می باشد، که مجرم به شخصی گفته می‌شود که جرم او به اثبات رسیده است، یعنی در مرحله اول به شخصییک اتهام خود را وارد می‌کنیم و او متهم نامیده می شود، اما اگر این اتهام را بتوانید ثابت کنید، شخص مجرم نامیده خواهد شد، پس یک نفر در ابتدا متهم است، و در صورتی که مدارک معتبری وجود داشته باشد، شخص مجرم نامیده می شود.

  با توجه به مطالب گفته شده در بالا می‌توان به این نتیجه رسید که رفع این اتهام به این معنی است، که اتهام وارد شده به شخص متهم از وی سلب شود. یعنی رفع اتهام در مرحله انجام می‌شود که شخص هنوز متهم است، و مدرکی برای اثبات مجرم بودن آن در دست نخواهد بود، این موضوع مهمی است، که باید به آن توجه ویژه ‌ای داشته باشید.

  در ادامه مطالب در رابطه با رد اتهام توضیحات بیشتری ارائه خواهیم داد و شما به طور کامل متوجه می‌شوید که رفع اتهام در چه مرحله ای انجام خواهند شد و چه تبعاتی برای شخص متهم و کسی که اتهام را به او وارد کرده اصل وجود خواهد داشت. نکته لازم به ذکر این است، که رفع اتهام هم می‌تواند به دلایل متفاوتی انجام شود، یکی از دلایل رفع اتهام می تواند عدم وجود مدارک کافی باشد، و دلیل دیگر می‌تواند رضایت شاکی خصوصی باشد.

  مجرم به شخصی گفته می‌شود که جرم او به اثبات رسیده است
  مجرم به شخصی گفته می‌شود که جرم او به اثبات رسیده است

  آیا می دانید رد اتهام در چه مرحله ای از دادرسی اتفاق می افتد؟

  از مهم ترین سوال هایی که در رابطه با رد اتهام پیش می آید این است، که در چه مرحله ای رد اتهام انجام می شود، باید به این موضوع مهم توجه داشته باشید، که رد اتهام قبل از مرحله‌ای است، که شخص به‌عنوان مجرم شناخته می‌شود، هنگامی‌که مجرم بودن شخص به اثبات برسد دیگردر رابطه با رد اتهام نمی‌توان هیچ نظری داد و انجام نخواهد شد، البته ممکن است، که شخص از جرم وارد شده به او تبرئه شود، و مجازاتی را تجربه نکند، اما دیگر شاهد رد اتهام نخواهیم بود.

  به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید، که همان‌طور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کردیم، روند دادرسی در ایران از چندین مرحله مختلف تشکیل شده است، که با این مراحل آشنا شده‌اید. لازم به ذکر است، در هر مرحله ‌ای که هنوز مجرم بودن شخص ثابت نشده باشد، می‌توان شاهد رد اتهام آن شخص باشیم.

  به ‌عنوان مثال تصور کنید، که پرونده با موضوعیت تصرف عدوانی به دادگاه ارائه شده باشد، در این حالت شخص شاکی به جمع‌آوری مدارک مورد نیاز خود می ‌پردازد،

  اگر بتواند مدارک مورد نیاز را برای اثبات تصرف عدوانی به دادگاه ارائه دهد

  اگر بتواند مدارک مورد نیاز را برای اثبات تصرف عدوانی به دادگاه ارائه دهد، که پرونده همچنان جریان خواهد داشت، در غیر این‌ صورت در همان مرحله دادسرا متهم رد اتهام می‌شود و قرار منع تعقیب برای پرونده صادر خواهد شد. حال این امکان وجود دارد، که در دادسرا مدارک لازم را شخص شاکی فراهم کرده باشد، و پرونده به دادگاه ارجاع داده شود.

  در مرحله دادگاه هم ممکن است، که قاضی پرونده مدارک موجود در پرونده را کافی و لازم نداند و متهم را رد اتهام کند، یعنی رای به مجرم نبودن و متهم نبودن آن شخص صادر کند.

  به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید، که اگر در این مرحله باز هم رای به ضرر متهم صادر شود، و متهم مجرم شناخته شود، باز هم درصد بسیار کمی احتمال وجود دارد، که در دادگاه تجدیدنظر متهم رد اتهام شود، در رابطه با دادگاه تجدیدنظر و مسائل مربوط به آن در ادامه توضیحات کامل ‌تری را بیان خواهیم کرد.

  اگر بتواند مدارک مورد نیاز را برای اثبات تصرف عدوانی به دادگاه ارائه دهد
  اگر بتواند مدارک مورد نیاز را برای اثبات تصرف عدوانی به دادگاه ارائه دهد

  آیا می دانید برای رد اتهام باید به چه مدارکی استناد کرد؟

  در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که برای رد اتهام باید به چه مدارکی استناد کرد. توجه داشته باشید، همان طور که برای اثبات یک دعوی به مدارک بسیاری نیاز خواهید داشت، برای رد اتهام هم به مدارکی نیاز دارید، که در این قسمت قصد داریم این مدارک را برای شما شرح دهیم.

  برای آنکه بدانیم برای رد اتهام به چه مدارکی نیاز دارید، باید به این موضوع توجه داشته باشید، که طرف مقابل در پرونده شما برای اثبات ادعای خود از چه مدارکی استفاده کرده است، اما توجه داشته باشید، که شما باید متناسب با مدارک این شخص مدارک مورد نظر خود را ارائه دهید، در غیر این صورت مدارک ارائه‌ شده شما ارزش قانونی چندانی نخواهد داشت.

  اگر طرف مقابل شما از شهادت شاهد برای اثبات ادعای خود استفاده کرده است

  به ‌عنوان مثال اگر طرف مقابل شما از شهادت شاهد برای اثبات ادعای خود استفاده کرده است، شما باید به دنبال راهی باشید، که نشان دهید، این شهادت ارزش قانونی چندانی ندارد، برای این کار یک وکیل حاذق و چیره‌دست می‌تواند کمک بسیار خوبی به شما کند.

  در رابطه با راه‌ های مختلفی که برای پیدا کردن یک وکیل چیره‌دست وجود دارد، در ادامه توضیحات کاملی را ارائه خواهیم داد، اما توجه داشته باشید، که سایت تهران لو یکی از بهترین سایت ‌هایی است، که می‌ توانید از آن به وکیل حاذق و چیره‌دست دسترسی داشته باشید.

  اگر طرف مقابل شما از شهادت شاهد برای اثبات ادعای خود استفاده کرده است
  اگر طرف مقابل شما از شهادت شاهد برای اثبات ادعای خود استفاده کرده است

  با وجود مدارک معتبری می‌توانید به سادگی رد اتهام را تجربه کنید

  به هر حال باید به شما بگوییم که با وجود مدارک معتبری می‌توانید به سادگی رد اتهام را تجربه کنید. نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که اثبات تصرف عدوانییا هر جرم دیگری سخت می باشد، پس اگر کسی به ناحق به شما اتهامی را وارد کرده است، نگران نباشید و به این موضوع فکر کنید، که چگونه با وجود مدارک و به ‌صورت قانونی این اتهام را از خود دور کنید.

  نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که رد اتهام با رضایت شاکی خصوصی هم انجام می‌شود، پس اگر شما جرمی را انجام داده‌اید و خود به ‌خوبی می ‌دانید که آن‌ جرم را مرتکب شده اید، به شما توصیه می‌کنیم به جای آنکه درصدد این باشید، که مدارکی را برای رد اتهام خود فراهم کنید، به دنبال راهی باشید، تا رضایت شاکی خصوصی پرونده را کسب کنید، مطمئن باشید، در صورت متهم بودن یا مجرم بودن شما رضایت شاکی خصوصی ساده ‌تر از پیدا کردن مدارکی برای رد اتهام می‌باشد.

  آیا می دانید رد اتهام تصرف عدوانی چه مفهومی دارد؟

  در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که رد اتهام تصرف عدوانی به چه معنی می باشد، به این موضوع توجه داشته باشید، که در قسمت های قبل به طور کامل در رابطه با تصرف عدوانی مطالب بسیار مهمی را ارائه داده‌ایم و همچنین در رابطه با رد اتهام هم توضیحات تکمیلیرا بیان کرده ایم، حال قصد داریم به این موضوع بپردازیم که رد اتهام تصرف عدوانی به چه معنی می باشد، و برای آن به چه مدارکی نیاز خواهید داشت.

  اگر بخواهیم به طور خلاصه معنی و مفهوم رد اتهام تصرف عدوانی را توضیح دهیم باید به این موضوع اشاره کنیم، که شما باید به هر طریقی و با استفاده از مدارک خاصی به قاضی این موضوع را ثابت کنید، که شما مرتکب تصرف عدوانی نشده‌اید.

  به این موضوع توجه داشته باشید، همان‌طور که در مطالب بالا به این موضوع اشاره داشتیم برای آن که بتوانید تصرف عدوانی را به اثبات برسانید، باید به فاکتورهای بسیار مهمی توجه داشته باشید، که عدم توجه و البته کامل نبودن این فاکتورها می‌تواند باعث رد اتهام برای طرف مقابل شما شود.

  به طور کلی باید به این موضوع اشاره کنیم، که رد اتهام تصرف عدوانی به این معنی است، که شما هیچ جرمی مبنی بر تصرف عدوانی ( چه تصرف عدوانی حقوقی وجه تصرف عدوانی کیفری، با توجه به موضوع پرونده ) انجام نداده‌اید. یعنی شما از اتهام‌های وارده تبرئه خواهید شد.

  آیا می دانید رد اتهام تصرف عدوانی چه مفهومی دارد؟
  آیا می دانید رد اتهام تصرف عدوانی چه مفهومی دارد؟

  آیا می دانید چگونه می توانید در اتهام تصرف عدوانی داشته باشید؟

  یکی از مهم ترین موضوعاتی که در رابطه با رد اتهام تصرف عدوانی باید به آن توجه داشته باشید، این است، که باید مدارک معتبری را برای این کار در اختیار داشته باشید،

  البته به این نکته توجه کنید، که اگر می دانید این اتهام (تصرف عدوانی) به نا حق و اشتباه به شما وارد شده است، به دنبال ارائه مدارک برای رد اتهام باشید، در غیر این صورت کار شما سخت تر خواهد بود و طبیعتا مجازاتی را هم که برای شما در نظر می گیرند، بیشتر می باشد، زیرا شما به دنبال فریب قاضی و مرجع قضایی بوده اید.

  برای اثبات تصرف عدوانی به شاهد نیاز می باشد

  به این موضوع توجه داشته باشید، که برای اثبات تصرف عدوانی به شاهد نیاز می باشد، تا به قاضی این موضوع ثابت شود، که تصرف عدوانی صورت گرفته‌ شده به صورت عمدی می باشد. حال به این موضوع توجه داشته باشید، که اگر شما بتوانید این موضوع را اثبات کنیم، که در زمان مورد نظر شاکی به محلی که او و شاهدهای او اظهار می ‌دارند، حضور نداشته اید می توانید از خود رفع اتهام کنید.

  به عنوان مثال شاکی ادعا می‌کند که شما در روز چهارشنبه مورخ …درمحل منزل مسکونی که پرونده در رابطه با او است، حضور داشته‌ اید و دو شاهد را هم برای اثبات ادعای خود دارد، حال اگر شما بتوانید با ارائه مدارک معتبر دیگری به این نتیجه برسید و قاضی را مجاب کنید، که در آن تاریخ در آن محل حضور نداشته اید، می توانید از خود رد اتهام کنید.

  در موارد دیگری اگر به ناحق به شما اتهام وارد شده باشد، می ‌توانید این اتهام را از خود دور کنید، توجه داشته باشید، که در رابطه با تصرف عدوانی با توجه به مدارکی که شخص مقابل شما برای اثبات دعوی خود ارائه می دهد، می‌توانید رد اتهام کنید، و این موضوع بسیار ساده می‌باشد، اگر شما یک وکیل چیره‌دست و حاذق را در اختیار داشته باشید.

  در این قسمت باز هم باید به این موضوع بسیار مهم توجه داشته باشید، که اگر شما به هر طریقیکی از انواع تصرف عدوانی را انجام داده اید و مرتکب یک جرم شده‌اید به جای آن که وقت خود را برای اثبات بی‌گناهی خود ( که، البته بی‌گناه هم نیستید ) هدر دهید، به دنبال راهی باشید، تا بتوانید رضایت شاکی خصوصی را جلب کنید، در این حالت در زمان کمتر و البته با صرف انرژی بسیار کمتری هم می ‌توانید از خود دفاع کند.

  آیا با ویژگی های یک وکیل خوب آشنایی دارید؟

  در مطالب قبل بارها به این موضوع تاکید داشتیم که رد اتهام تصرف عدوانی کار بسیار ساده‌ای می‌باشند، اگر یک وکیل چیره ‌دست در اختیار داشته باشید، و این وکیل در پرونده به شما کمک کند. حال قصد داریم به این موضوع بپردازیم که یک وکیل خوب و چیره‌ دست باید چه ویژگی ‌هایی داشته باشد، تا بتواند به شما کمک ‌های لازم را ارائه دهد، پس به شما پیشنهاد می‌کنیم که با ادامه مطالب با ما همراه باشید.

  آیا با ویژگی های یک وکیل خوب آشنایی دارید؟
  آیا با ویژگی های یک وکیل خوب آشنایی دارید؟

  یکی از مهم ‌ترین ویژگی ‌هاییک وکیل چیره‌ دست، تخصص او می باشد.

  یکی از مهم ‌ترین ویژگی ‌هاییک وکیل چیره‌ دست، تخصص او می باشد. به این موضوع توجه داشته باشید، که تخصص یک وکیل موضوع بسیار مهمی است، و نباید به هیچ عنوان از آن غافل شوید، تخصص به این معنی می‌باشد که یک وکیل بتواند از قانون، ماده قانونی‌ ها و تبصره ‌های موجود در آن نهایت استفاده را کند توجه داشته باشید، که بارها وکیل ‌ها به این موضوع اظهار داشته‌ اند که ماده قانونی برای هر وکیلیک معنی خاصی دارد. این درحالی‌است که ماده قانونی ها می باشد، می باشد، و آن چیزی که برای وکیل تغییر می کند نحوه استدلال او می‌باشد.

  یکی از مهم ‌ترین ویژگی ‌هاییک وکیل چیره‌ دست، تخصص او می باشد.
  یکی از مهم ‌ترین ویژگی ‌هاییک وکیل چیره‌ دست، تخصص او می باشد.

  از دیگر ویژگی ‌های یک وکیل خوب می‌ توان به قدرت بیان بالای او اشاره کرد، توجه داشته باشید، که هر چه یک وکیل توانایی بالایی هم در استقلال از ماده قانونی ها داشته باشد، در حالی‌ که نتواند این استدلال را به بهترین شکل ممکن به قاضی بیان کند، استدلال او نتیجه‌ ای نخواهد داشت، این موضوع مهمی می‌باشد که شما نباید از آن غافل شوید.

  یکی از مهم ‌ترین ویژگی ‌هاییک وکیل چیره‌ دست، تخصص او می باشد.
  یکی از مهم ‌ترین ویژگی ‌هاییک وکیل چیره‌ دست، تخصص او می باشد.

  از دیگر ویژگی ‌های یک وکیل خوب نباید از ویژگی ‌های اخلاقی او هم غافل شد. یکی از مهم ‌ترین ویژگی‌های اخلاقییک وکیل امانت ‌داری او می باشد. شما به یک وکیل اعتماد می‌کنید و مدارک مهم خود را در اختیار او قرار خواهید داد، این در حالی است، که وکیل درصورتی که امانت‌دار نباشد می‌تواند برای شما مشکلات بسیاری را به وجود آورد.

  سایر خصوصیات یک وکیل چیره دست

  ویژگی ‌های اخلاقی دیگر که یک وکیل باید آن را داشته باشد، صداقت و احترام به موکل می‌باشد، صداقت به این معنی است، که وکیل در روند دادرسی و در هزینه‌های انجام‌شده و همچنین هزینه‌ای که از موکل خود دریافت می‌کند باید صداقت کامل داشته باشد، متأسفانه شاهد این هستیم که بعضی از وکیل‌ها به این موضوع اصلاً توجهی نشان نمی‌دهند که موکل آن‌ها چه مبلغ پولی را هزینه می‌کند و به تنها چیزی که فکر می‌کنند سود شخصی خودشان می باشد، (، البته باید توجه داشته باشید، که بسیاری از وکیل ‌ها هم این ‌چنین نیستند )

  ویژگی دیگری که یک وکیل باید داشته باشد، اعتماد به ‌نفس، صبر و حوصله می باشد. به این موضوع توجه داشته باشید، که در دادگاه ها همیشه شرایط مساعدی برای دفاع از موکل وجود ندارد، و گاهی شرایط بسیار نامناسبی پیش می‌آید که یک وکیل تنها در صورتی ‌که اعتماد به‌ نفس، صبر و حوصله داشته باشد، می‌تواند این شرایط را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارد و از موکل خود دفاع کند.

  در این قسمت باید به شما این نکته را یادآور بشویم که در سایت تهران لو وکیل های مشغول به فعالیت هستند، که همه ویژگی‌ های گفته‌ شده در مطالب بالا را به طور تمام و کمال دارند، و شما به آسانی می توانید به آن‌ها اعتماد کنیم، و برای حل پرونده ‌های حقوقی خود از آن‌ ها مشاوره حقوقی دریافت کنیم.

  سایر خصوصیات یک وکیل چیره دست
  سایر خصوصیات یک وکیل چیره دست

  آیا می دانید چگونه می توانید مشاوره حقوقی مطمئن داشته باشید؟

  در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه می توانیدیک مشاوره حقوقی مطمئن را داشته باشید. به این موضوع توجه داشته باشید، که بعضی از افراد به دلیل‌های مختلفی نمی‌ خواهند که یک وکیل در یک پرونده روند دادرسی را برای آن‌ ها برعهده بگیرد، اما خود هم به‌طور کامل از مسائل قانونی و حقوقی آگاهی ندارند.

  در این چنین مواردی شخص از مشاوره حقوقی کمک می‌گیرد. مشاور حقوقی کسی است، که معمولاً تخصص بالایی در مسائل حقوقی و موضوعات مربوط به آن دارد، (، البته معمولاً مشاوره حقوقی و وکیلیک نفر هستند، اما این مشاوره حقوقی وکالت پرونده شما را برعهده نمی‌گیرد ) توجه داشته باشید، که مشاور حقوقی می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما در بررسی و روند دادرسییک پرونده داشته باشد.

  لازم به ذکر است، یکی از دلایلی که شخص مایل به اختیار کردن وکیل برای پرونده خود نیست، هزینه تقریباً بالایی است، که وکیل‌ ها برای بررسییک پرونده دریافت می‌کنند (، البته باید بگوییم که بعضی از وکیل‌ها هم هزینه بسیار کمی را برای پرونده‌ های مختلف دریافت می‌کنند ) به هر حال باید توجه داشته باشید، که مشاور حقوقی هزینه کمتری را برای شما نسبت به وکالت دادن به یک وکیل به دنبال خواهد داشت.

  راه‌ های مختلفی برای پیدا کردن مشاور حقوقی وجود دارد

  راه‌ های مختلفی برای پیدا کردن مشاور حقوقی وجود دارد، اما ما در این مقاله سعی بر این داریم که کارها را برای شما ساده‌ تر و آسان ‌تر کنیم، و تحقیق ‌های لازم را برای پیدا کردن مشاوره حقوقی را ما انجام داده‌ایم و نتیجه نهایی را به شما اعلام می‌کنیم. توجه داشته باشید، که سایت تهران لو یکی از بهترین سایت ‌هایی است، که می ‌توانید در آن مشاوره حقوقی آنلاین و همچنین حضوری داشته باشید.

  راه‌ های مختلفی برای پیدا کردن مشاور حقوقی وجود دارد
  راه‌ های مختلفی برای پیدا کردن مشاور حقوقی وجود دارد

  مشاوره‌ های حقوقی که در سایت تهران لو مشغول به فعالیت هستند، تجربه، تخصص، مهارت و …بالایی دارند، و می ‌توانند به شما بهترین کمک ‌ها را داشته باشند. به موضوع توجه داشته باشید، که یکی از مزیت‌ های استفاده از مشاوره ‌های سایت تهران لو هزینه بسیار معقول آن نسبت به دیگر مشاوره ‌هایی است، که در دفاتر وکلاء می‌توانید آن را داشته باشید.

  البته راه‌ های دیگری هم برای پیدا کردن مشاوره‌های حقوقی مطمئن و قابل اعتماد وجود دارد. به‌عنوان مثال شما می‌ توانید از دوستان و آشنایان خود در رابطه با مشاوره ‌های حقوقی سوال بپرسید و اگر آن ‌ها تجربه خاصی را از شخص خاصی دارند، می‌توانند این تجربه را با شما به اشتراک بگذارند، اما اگر نمی‌ خواهید کسی از این موضوع آگاهی پیدا کند و خود به‌ تنهایی برای رد اتهام از خود یا اثبات ادعای خود اقدامات لازم را انجام دهید، به آسانی می‌توانید با رجوع به سایت تهران لو از مزیت های بسیار این سایت بهره‌مند شود.

  آیا با روش های شناخت یک وکیل خوب آشنایی دارید؟

  در مطالب بالا به این موضوع اشاره کرده‌ایم که چگونه می توانید راهی مطمئن برای داشتن مشاوره ‌های حقوقی مطمئن و قابل اعتماد را داشته باشید. حال در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چگونه می توانیدیک وکیل مورد اعتماد، مطمئن، حاذق و البته چیره ‌دست را برای پرونده خود اختیار کنید.

  آیا با روش های شناخت یک وکیل خوب آشنایی دارید؟
  آیا با روش های شناخت یک وکیل خوب آشنایی دارید؟

  بسیاری از افراد برای پیدا کردن وکیل مورد نظر خود از دوستان و آشنایان کمک می‌گیرند، اما باید به شما این موضوع را بیان کنید، که دوستان و آشنایان بیشتر از آن که به این فکر باشند، که وکیل مورد نظر می ‌تواند پرونده شما را حل کند یا نه، به این فکر هستند، که از معرفی شما به وکیل خود یک مبلغی را به ‌عنوان درصد یا پورسانت دریافت کنند، البته هیچ ‌گاه این موضوع را با شما در میان نمی ‌گذارند و به شما اظهار می‌کنند که فقط برای شخص شما این کار و معرفی را انجام خواهند داد، در صورتی‌ که این ‌چنین نخواهد بود.

  ما به دنبال راه ‌هایی هستیم که شما شخصاً بتوانید یک وکیل خوب، مناسب و چیره‌ دست را اختیار کنید، و برای این کار تحقیقات بسیاری را انجام داده ‌ایم و به نتایج خوبی هم دست پیدا کرده ‌ایم. به این موضوع توجه داشته باشید، که در سال ‌های اخیر اینترنت و استفاده از آن نقش بسیار مهمی را در رفع نیازهای هر انسانی بر عهده داشته است.

  دسترسی به وکیل

  یکی از مهم‌ ترین نیازهایی که هر انسانی به آن احتیاج خواهد داشت، این است، که برای بررسی پرونده‌ های خود بتواند به صورت مطمئن، ایمن و البته با هزینه مناسبی به وکیل خوب دسترسی داشته باشد.

  سایت تهران لو یکی از سایت ‌هایی است، که این کار را برای شما بسیار آسان می‌کند، شما با رجوع به صفحه اصلی این سایت می توانید نیاز های حقوقی و قانونی خود را به‌طور کامل برطرف کنید، بدون آن که هزینه ‌ای اضافی را پرداخت کنید.

  شرابط حضور بهترین وکیل ها در تهران لو

  نکته بسیار مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که در سایت تهران نو وکیل‌هایی مشغول فعالیت هستند، که تخصص و مهارت بالایی دارند، و می‌ توانند به آسانی پرونده‌های مختلف با موضوعیت های گوناگون را حل کنند، این در حالی است، که وکلای دیگر که دفترهای شخصی دارند، معمولاً توانایی حل پرونده‌ های مختلف را ندارند، و تنها در زمینه خاصی تخصص دارند، و می ‌توانند پرونده‌ های با این موضوعیت ها را به طور دقیق برطرف کنند، و پیدا کردن وکیل با مشخصات مورد نظر شما در دنیای واقعی کمی دشوار به نظر می‌رسد.

  به این موضوع توجه داشته باشید، که شما برای اطمینان می ‌توانید نظرهایی که در پست‌های مختلف در سایت تهران لو بیان شده است، را بخوانید و به این اطمینان برسید که وکیل ‌های این سایت چه تخصص و مهارت بالایی در انجام کارهای خود دارند. به هر حال توصیه می‌کنیم که روش های قدیمی را کنار بگذارید،

  اگر قصد دارید، در زندگی خود موفق شوید، و در هزینه‌ ها و مهم ‌تر از همه در زمان خود صرفه‌ جویی کنید، باید به روش‌ های نوین روی آورید و یکیاز روش‌های نوین این است، که از اینترنت برای رفع نیازهای خود استفاده کنید، و از مزیت های بسیار آن برخوردار شوید.

  شرابط حضور بهترین وکیل ها در تهران لو
  شرابط حضور بهترین وکیل ها در تهران لو

  آیا می دانید رد اتهام تصرف عدوانی چه هزینه ای را به دنبال خواهد داشت؟

  در این قسمت قصد داریم به شرح این موضوع مهم بپردازیم که رد اتهام تصرف عدوانی چه هزینه ای را به دنبال خواهد داشت. به این موضوع توجه داشته باشید، که رد اتهام تصرف عدوانی هزینه ‌های مختلفی را برای شما به دنبال دارد، که، البته ارائه مطالبی در رابطه با عوامل مؤثر بر قیمت این هزینه ‌ها را در مطالب بعدی توضیح خواهیم داد.

  در این قسمت قصد داریم به این موضوع بپردازیم که رد اتهام در پرونده با موضوعیت تصرف عدوانی چه هزینه‌ای را به دنبال خواهد داشت، توجه داشته باشید، که این هزینه با توجه به عوامل مختلفی بررسی خواهد شد، اما به یک موضوعات دیگری هم بستگی دارد، که در همین قسمت به آن رسیدگی خواهیم کرد و آن را شرح می‌دهیم.

  توجه داشته باشید، این‌که شما بخواهید برای پرونده خود یک وکیل اختیار کنیدیا از وکیل در حل پرونده استفاده نکنید،یا خود به ‌تنهایی روند بررسی پرونده را برعهده داشته باشید، موضوع بسیار مهمی است، که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

  هزینه‌ای را هم به عنوان دستمزد برای وکیل در نظر بگیرید

  یک وکیل مسلماً هزینه پرونده شما و رد اتهام شما را افزایش می‌دهد،یعنی شما باید هزینه‌ای را هم به عنوان دستمزد برای وکیل در نظر بگیرید، اما این در حالی است، که همین وکیل می تواند موضوع رد اتهام شما را در زمان کمتری انجام دهد. توجه داشته باشید، که شما باید برای رفتن به جلسه‌های دادگاه و ارائه توضیحات از زمان خود برای انجام کارهای مهم‌ تر صرف‌نظر کنید، و آن را به جلسه دادگاهی اختصاص دهید.

  این در حالی است، که ممکن است، زمان برای کار شما اهمیت بسیاری داشته باشد، به‌عنوان مثال اگر کار و شغل شما به صورتی است، که به ازای میزان فعالیتی که در روز انجام می دهید، دستمزد دریافت می کنید، با مراجعه به دادگاه دستمزد یک روز شما به شدت کاهش پیدا می‌کند،یعنیبرای شما هزینه‌های جانبی را به دنبال خواهد داشت، این در حالی است، که اگر از یک وکیل برای حل پرونده کمک بگیرید، این وکیل به جای شما در جلسات دادگاه حضور پیدا خواهد کرد.

  بعضی از افراد برای رد اتهام از وکیل استفاده نمی‌کنند

  بعضی از افراد هستند، که برای رد اتهام از وکیل استفاده نمی‌کنند، اما از مشاوره ‌های حقوقی برای این کار کمک می‌گیرند همان‌طور که در مطالب بالا هم به این موضوع اشاره کرده ایم، مشاوره ‌های حقوقی هزینه کمتری را نسبت به وکالت دادن به وکیل به دنبال دارند، اما باز هم این هزینه برای شما وجود خواهد داشت، توجه داشته باشید، که برای رد اتهام باید لایحه ای به دادگاه ارائه شود، نوشتن این لایحه هم می‌تواند هزینه‌ای دیگر را به دنبال داشته باشد.

  توجه داشته باشید، که در لایحه نویسی باید به نکات بسیار مهمی توجه کنید، و در صورت رعایت این نکات لایحه شما تاثیر بسیار بهتری خواهد داشت، پس با توجه به این موضوع می‌توان به نتیجه رسید که اگر شما تخصص و مهارت حقوقی و قانونی ندارید، قادر به نوشتن لایحه هم نیستید و باید برای نوشتن این لایحه هم هزینه دیگری را در نظر بگیرید.

  بعضی از افراد برای رد اتهام از وکیل استفاده نمی‌کنند
  بعضی از افراد برای رد اتهام از وکیل استفاده نمی‌کنند

  در هنگام نگارش لایحه رد اتهام تصرف عدوانی به چه نکاتی باید توجه داشت؟

  در مطالب بالا به موضوع اشاره کردیم، که در هنگام نوشتن لایحه رد اتهام تصرف عدوانی باید نکات بسیار مهمی رعایت شود، در این قسمت قبل در رابطه با این نکات مطالبی را بیان کنیم. در ابتدا به این موضوع توجه داشته باشید، که هر ادعایی که در لایحه رد اتهام برای پرونده‌ای با موضوعیت تصرف عدوانی انجام می‌شود باید در کمال صداقت و راست‌گویی باشد.

  در غیر این صورت ادعای دروغین می‌تواند مشکلات بسیاری را برای شخص به دنبال داشته باشد. به این موضوع توجه داشته باشید، که علاوه بر صداقت، باید ادعای بیان شده در این لایحه بر اساس قانون و مبتنی بر آن باشد.

  در هنگام نگارش یک لایحه باید از ماده قانونی هایی استفاده کنید، که در رابطه با موضوع مورد بحث می‌باشد و باید توجه داشته باشید، که ذکر شماره ماده قانونی مورد نظر اهمیت بسیار بالایی دارد، و می‌تواند به شما کمک بسیاری کند، زیرا به خواننده لایحه که همان قاضی پرونده است، ثابت می‌کند که شما اطلاعات کامل را در رابطه با پرونده خود و اتهام وارد شده دارید.

  توجه داشته باشید، که متن یک لایحه باید در کمال سادگی و شیوایی به رشته نگارش در آورده شود، زیرا خواندن یک لایحه زمان زیادی را به خود اختصاص می‌دهند و اگر متن آن عیر روان و خشک باشد، برای قاضی خسته‌کننده می‌باشند، البته باید توجه داشته باشید، که رسمیت لایحه ‌ها نباید زیر سوال برود و این سادگی در عین رسمی بودن باید باشد.

  آیا می دانید هزینه های رد اتهام تصرف عدوانی به چه عواملی بستگی دارند؟

  در مطالب بالا به این موضوع اشاره کردیم، که عوامل مختلفی در هزینه رد اتهام در پرونده هایی با موضوعیت تصرف عدوانی مؤثر هستند، در این قسمت قصد داریم این عوامل را به طور کامل شرح دهیم و به شما بگوییم که با توجه به چه عواملی می‌توانید هزینه‌های این رد اتهام را کاهش دهد.

  در ابتدا توجه داشته باشید، که انتخاب وکیل می‌تواند تاثیر بسیاری در هزینه‌ های شما داشته باشد، اما باید توجه داشته باشید، وکیلی را برای خود انتخاب کنید، که علاوه بر این ‌که تخصص و مهارت بالایی دارد، منصف باشد، و هزینه‌ هایی را که به‌عنوان دستمزد دریافت می‌کنند، به طور معقول باشد،

  در غیر این صورت هزینه‌های بسیاری را برای شما به دنبال خواهد داشت، به شما این اطمینان را می‌دهیم که وکیل هایی که در سایت تهران لو مشغول به کار هستند، هزینه‌ای را که به ‌عنوان دستمزد دریافت می‌کنند، بسیار منصفانه است، و در مقایسه با دیگر وکلا مبلغ بسیار کمتری می‌باشد.

  پیدا کردن یک وکیل منصف

  توجه داشته باشید، که با پیدا کردن یک وکیل منصف، برای وکالت دادن یا حتی گرفتن مشاوره حقوقی می‌توانید در هزینه‌های خود به مقدار بسیار زیادی صرفه‌ جویی کنید، نکته دیگری که باید به آن توجه ویژه ‌ای داشته باشید، این است، که اگر چه ثبت شکایت هزینه ‌ای را برای شخص شاکی به دنبال خواهد داشت، اما رد اتهام هزینه خاصی را به دنبال ندارد، و جلسه‌ های دادگاه به صورت رایگان انجام می‌شوند.

  البته اگر شما برای بررسی پرونده خود از مشاوره های حقوقی هم کمک بگیرید، باید به این موضوع توجه داشته باشید، که هر مشاوره ای یک مبلغ خاص را به عنوان دستمزد دریافت می کند که این موضوع با میزان تخصص او رابطه ای نزدیک دارد، یعنی هر چه تخصص او بیشتر باشد، تقریا هزینه ای بیشتر را هم دریافت خواهد کرد، البته این هزینه نباید از سقف مجازی فراتر برود.

  پیدا کردن یک وکیل منصف
  پیدا کردن یک وکیل منصف

  نتیجه گیری و جمع بندی

  در نهایت با توجه به مطالب گفته شده در بالا می توان به این نتیجه رسید که رد اتهام تصرف عدوانی چه مرحله هایی را دارد.در این مقاله به دنبال این بودیم که از مفاهیم پایه برای شرح این موضوع شروع کنیم، و به همین دلیل در ابتدا اطلاعاتی مهم و کاربردی در رابطه با تصرف عدوانی بیان کردیم، و گفتیم، که این جرم چگونه مشخص می شود.

  در ادامه به این موضوع بسیار مهم اشاره داشتیم که تصرف عدوانی می تواند شکل های مختلفی داشته باشد، و هر ایجاد مزاحمتی، تصرف عدوانی به حساب نمی آید. در این مقاله تصرف عدوانی کیفری را به طور کامل شرح دادیم و در مقایسه با این موضوع اطلاعاتی را هم در رابطه با تصرف عدوانی حقوقی بیان کردیم، تا برای مخاطب مفید و کاربردی باشد.

  در ادامه این مقاله سعی بر این داشتیم که روند دادرسی در مراجع قضایی ایران را به طور کامل توضیح دهیم و بگوییم اگر شکایتی را با موضوعیت تصرف عدوانی ثبت کرده اید، باید چه مراحلی را پشت سر بگذارید تا رای نهایی و قطعی برای پرونده شما صادر شود، و همانطور که در مطالب بالا هم به طور کامل توضیح داده ایم،

  رای نهایی و قطعی که دیگر امکان تغییر آن وجود ندارد، در دادگاه تجدیدنظر صادر خواهد شد

  رای نهایی و قطعی که دیگر امکان تغییر آن وجود ندارد، در دادگاه تجدیدنظر صادر خواهد شد، به همین دلیل رای صادر شده در دادگاه تجدیدنظر اهمیت بسیار بالایی دارد، و در این دادگاه دیگر امکان رد اتهام وجود نخواهد داشت.

  در این مقاله به دنبال این بوده ایم که اطلاعات کاربردی و مهمی را در رابطه با مواردی بیان کنیم، که یک شخص که از مسائل و موضوعات حقوقی سررشته ای ندارد، بتواند با استفاده از این مطالب مشکل خود را برطرف کند، به همین دلیل اگر شما متهم به تصرف عدوانی شده اید، یا در پرونده ای با موضوعیت تصرف عدوانی شاکی هستید، مطالب این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

  در این مقاله به توضیح این موضوع پرداختیم که برای اثبات تصرف عدوانی به چه مدارکی نیاز خواهید داشت، توجه داشته باشید، که برای تصرف عدوانی کیفری به مدارک و مستندات بیشتری نیاز دارید، و سند رسمی هم یکی از این مدارک مهم و کاربردی می باشد، که به هیچ عنوان نباید از آن غافل شوید.

  مدارک مورد نیاز

  در ادامه به این نکته اشاره داشتیم که برای رد اتهام تصرف عدوانی به چه مدارکی نیاز خواهید داشت، اگر چه در مطالب بالا به این موضوع به طور کامل پرداخته ایم، اما باید به این موضوع توجه داشته باشید، که برای مدارک مورد نیاز برای رد اتهام در پرونده هایی با موضوعیت تصرف عدوانی باید به این موضوع توجه داشته باشید، که شاکی شما برای اثبات ادعای خود از چه مدارکی استفاده کرده است.

  به این موضوع توجه داشته باشید، که در این مقاله مطالبی را هم در رابطه با مجازاتی بیان کردیم، که در صورت آن که تصرف عدوانی به اثبات برسد، در انتظار شخص متصرف خواهد بود و گفتیم، که اگر چه این مجازات متناسب با جرم انجام شده تغییر خواهد کرد، اما در حالت کلی مجازات جرم تصرف عدوانی حبس و زندان می باشد، مدت این حبس از یک ماه تا چند ماه متفاوت خواهد بود.

  در این مقاله قصد داشتیم که اطلاعات مهم دیگری را هم در رابطه با این موضوع بیان کنیم، که رد اتهام در چه مرحله ای انجام می شود،

  همانطور که در مطالب بالا به طور کامل به این موضوع اشاره داشتیم، در هر مرحله ای از روند دادرسی به سادگی می توان رد اتهام را ثابت کرد، البته این مورد شامل دادگاه تجدیدنظر نخواهد شد و اگر در دادگاه تجدیدنظر رای بر ضد شخص متهم صادر شود، دیگر امکان تغییر آن وجود نخواهد داشت.

  در مطالب بالا به این موضوع اشاره داشتیم که رد اتهام به سادگی انجام می شود، اما اگر بخواهیم ا شما صادق باشیم باید بگوییم که این سادگی در زمانی است، که شما یک وکیل حاذق و چیره دست در اختیار دارید، اگر داشتن چنین وکیلی برای شما امکان پذیر نیست، شما به سادگی می توانید از مشاوره های حقوقی مطمئن برای بررسی پرونده خود استفاده کنید.

  در این مقاله مطالب بسیاری را در رابطه با این موضوع بیان کردیم، که از چه راه هایی می توانید یک وکیل حاذق و چیره دست و همچنین یک مشاوره حقوقی مطمئن را داشته باشید، و همانطور که گفتیم، یکی از مطمئن ترین راه ها این است، که از سایت تهران لو برای این کار استفاده کنید، وکیل ها و مشاوره های حقوقی که در این سایت مشغول به کار هستند، توانایی و تخصص بسیار بالایی دارند.

  امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هشدار: کلیه محتوای درج شده در این وب سایت جنبه اطلاع رسانی داشته و ممکن است برخی مطالب به روز یا الزاما صحیح نباشند.

  مطالب محبوب سایت

  مطالب مرتبط

  وکیل ثبتی تبریز

  وکیل ثبتی تبریز

  موضوع بحث این مقاله، وکیل ثبتی تبریز می باشد. لطفا تا انتهای این مبحث حقوقی کاربردی همراه ما بمانید. وکیل ثبتی یکی از انواع وکالت

  نمونه لایحه آزادی مشروط

  نمونه لایحه آزادی مشروط

  با ما همراه شوید تا بیشتر با موضوع نمونه لایحه آزادی مشروط آشنا شوید. یکی از مواردی که در مورد پرونده های در رابطه با