نیاز به مشاوره در این زمینه دارید؟ نام و شماره تماستون رو وارد کنید تا کارشناسان ما به صورت کاملا رایگان با شما تماس بگیرن وبهتون مشاوره بدن!

  نام و نام خانوادگی


  شماره تماس

  در این نوشتار علمی حقوق تصمیم داریم تا موضوع مهم نمونه دادخواست خلع ید مشاعی را به شکل کامل و مفصل مورد تشریح و بررسی قرار دهیم و اصلی ترین موارد مرتبط با نمونه دادخواست خلع ید مشاعی را برای شما همراهان گرامی توضیح دهیم. خواهشمند است تا انتهای این مقاله ی کاربردی ما را همراهی نمایید.

  پرونده های مربوط به دادخواست خلع ید مشاعی یکی از مهم ترین پرونده هایی هستند که امروزه در جلسه های مختلف دادگاهی با آن ها سر و کار داریم.

  در حقیقت خلع ید یکی از انواع دعواها می باشد که مالک اصلی قصد دارد حق خود را متصرف غیر قانونی دریافت نماید و به همین منظور این دعوای حقوقی را برقرار می نماید و به مراجع قضایی پناه می برد.

  اموالی که در خلع ید مد نظر می باشند، در گروه مال های غیر منقول قرار دارند

  اموالی که در خلع ید مد نظر می باشند، در گروه مال های غیر منقول قرار دارند. در برخی از شرایط، این امکان وجود دارد که فرد متخلف و متصرف باز هم از خلع ید خودداری نماید و این خواسته را برآورده نسازد و در این مواقع است که افراد برای احقاق حق خود باید نسبت به ارائه یک دادخواست خلع ید مشاعی اقدام نمایند و به محاکم قضایی شکایت کنند.

  ما در نوشتار نمونه دادخواست خلع ید مشاعی، مهم ترین قسمت هایی که به این موضوع مربوط می باشند را برای شما سروران گرامی توضیح خواهیم داد. لطفا با ما همراه باشید.

  در همین بخش های ابتدایی این مقاله باید حضور شما عزیزان عرض نماییم که در خصوص انواع دعواهای حقوقی و از جمله دادخواست خلع ید مشاعی و دعواهایی که در زمینه ی شکایت مالک واقعی بر علیه متصرف غیر قانونی می باشند، برخی از مراجع حقوقی در سطح کشور هستند که اطلاعات و جزئیات مناسبی را در اختیار افراد ذینفع و مراجعه کنندگان خود قرار می دهند.

  اطلاعات را از هر جایی کسب نکنید

  به این موضوع مهم دقت داشته باشید که این اطلاعات را از هر جایی کسب نکنید و در این رابطه به منابع و مراجع مطمئن مراجعه نمایید. همچنین برخی از این مرجع های حقوقی ارائه خدمات و سرویس های حقوقی خود را به صورت آنلاین، غیر حضوری و اینترنتی انجام می دهند.

  در این ارتباط نیز لازم است تا سایت های معتبری که به شکل اینترنتی مشاوره های حقوقی ارائه می نمایند را پیدا نموده و به این صورت به اطلاعات و آگاهی های خود اضافه نمایید.

  یکی از بهترین وب سایت ها برای ارائه خدمات متنوع حقوقی، وب سایت اینترنتی تهران لو می باشد که دارای سابقه و تجربه های فراوانی در حوزه های مختلف حقوقی و همچنین نمونه دادخواست خلع ید مشاعی می باشند.

  در ادامه ی این مقاله و به منظور بسط بهتر موضوع نمونه دادخواست خلع ید مشاعی، قصد داریم تا مهم ترین موضوعاتی که در ارتباط با دادخواست خلع ید مشاعی می باشند را به صورت تیتروار و در قالب چند سوال بیان کرده و در هر کدام از قسمت های این نوشتار علمی و حقوقی، آن ها را مورد توضیح قرار دهیم.

  از همه ی شما سروران عزیز درخواست داریم که در ادامه ی مقاله با ما همراه باشید.

  مهم ترین تیترهای مقاله ی نمونه دادخواست خلع ید مشاعی به شرح ذیل می باشند:

  آیا در زمینه ی شرایط مورد نیاز برای تنظیم دادخواست خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  آیا با مهم ترین عنوان ها و اصطلاح هایی که در دادخواست خلع ید مشاعی به کار می روند، آشنایی دارید؟

  آیا در زمینه ی دعوای خلع ید ملک مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  بارزترین نمونه و مصداق خلع ید مشاعی

  آیا با مهم ترین نکته های مرتبط با خلع ید مشاعی آشنایی دارید؟

  آیا در مورد مهم ترین بخش های مربوط به نمونه دادخواست خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  آیا در زمینه ی مهم ترین ارکان تشکیل دهنده ی دعوای خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  الف)مالکیت خواهان دعوا بر موضوع تصرف

  ب) تصرف غیر قانونی (غاصبانه) خوانده بر موضوع دعوا

  ج) غیر منقول بودن مال و ملکی که موضوع دعوا می باشد

  آیا در زمینه ی مهم ترین تفاوت های بین دعوای خلع ید و رفع تصرف عدوانی اطلاعاتی دارید؟

  تفاوت در ارکان دو دعوا

  آیا در زمینه ی دعوای خلع‌ ید در آراء وحدت و رأی وحدت رویه هیئت عمومی دیوان عالی کشور در مورد خلع ید اطلاعاتی دارید؟

  خلع ید از ناحیه وراث

  آیا با یک نمونه دادخواست خلع ید مشاعی واقعی آشنایی دارید؟

  آیا در زمینه ی مهم ترین قوانین و مقررات مربوط به دعوای خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  آیا با نمونه های مختلف دادخواست خلع ید آشنایی دارید؟

  سخن پایانی

   

  آیا در زمینه ی شرایط مورد نیاز برای تنظیم دادخواست خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  آیا در زمینه ی شرایط مورد نیاز برای تنظیم دادخواست خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟
  آیا در زمینه ی شرایط مورد نیاز برای تنظیم دادخواست خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  در بخش آغازین از نوشتار علمی حقوقی نمونه دادخواست خلع ید مشاعی، قصد داریم تا مهم ترین مواردی که برای تنظیم یک دادخواست خلع ید مشاعی نیاز می باشند را مورد توضیح قرار دهیم. خواهشمند است در این قسمت ما را همراهی نمایید.

  اولین چیزی که برای تنظیم یک دادخواست خلع ید مشاعی لازم است، این است که فرد مالک دارای یک سند مالکیت باشد. در حقیقت ایشان باید یک برگه رسمی و معتبر برای اثبات مالکیت خویش داشته باشد.

  یعنی این که ملکی که مورد تصرف قرار گرفته است، یک سابقه ی ثبتی داشته باشد. همچنین بر روی ملکی که روی آن دعوای حقوق صورت گرفته است، باید یک مالکیت معتبر و رسمی موجود باشد.

  در شرایطی که این موارد یعنی مالکیت رسمی و ثبت شده وجود نداشته باشند، امکان تنظیم و ارائه ی یک دادخواست خلع ید مشاعی وجود ندارد.

  موضوع دوم، بحث متصرف بودن شخص ثالث می باشد.

  در شرایطی که فرد دیگری به جز مالک اصلی که دارای سند رسمی می باشد، قصد داشته باشد تا ملک را مورد تصرف قرار دهد

  در شرایطی که فرد دیگری به جز مالک اصلی که دارای سند رسمی می باشد، قصد داشته باشد تا ملک را مورد تصرف قرار دهد و یا در مکانی اقدام به ساخت و سازی غیر مجاز نماید، موضوع تصرف و درخواست خلع ید در یک اظهار نامه ی رسمی به ایشان اعلام می شود و از وی در خواست می شود که آن ملک را مورد تخلیه قرار دهد.

  اگر ایشان از این اقدام خودداری کرده و هنوز بر تصرف خویش اصرار ورزد،  در آن صورت فرد مالک می تواند نسبت به تنظیم و ارائه ی دادخواست خلع ید مشاعی اقدام نماید.

  در خصوص مهم ترین ملزومات برای تنظیم کردن یک دادخواست خلع ید مشاعی می توانید به مراجع معتبر حقوقی کشور مراجعه نمایید. یکی از مناسب ترین وب سایت هایی که خدمات مختلف مشاوره ی حقوقی را به اشخاص مختلف ارائه می نماید، وب سایت تهران لو می باشد.

  از همه ی شما عزیزان خواننده دعوت می کنیم، در بخش های بعدی نوشتار نمونه دادخواست خلع ید مشاعی نیز ما را همراهی نمایید.

  آیا با مهم ترین عنوان ها و اصطلاح هایی که در دادخواست خلع ید مشاعی به کار می روند، آشنایی دارید؟

  آیا با مهم ترین عنوان ها و اصطلاح هایی که در دادخواست خلع ید مشاعی به کار می روند، آشنایی دارید؟
  آیا با مهم ترین عنوان ها و اصطلاح هایی که در دادخواست خلع ید مشاعی به کار می روند، آشنایی دارید؟

  همان طور که دقت فرمودید در قسمت پیشین از متن نمونه دادخواست خلع ید مشاعی، مهم ترین ملزومات و موارد مورد نیاز برای تنظیم این دادخواست را خدمت شما بیان کردیم.

  در ادامه ی این مقاله قصد داریم تا برخی از عنوان هایی که در دادخواست خلع ید مشاعی مورد کاربرد قرار می گیرند را برای شما همراهان گرامی تشریح نماییم. خواهشمند است در این بخش و یادگیری اصطلاح های مهم دادخواست خلع ید مشاعی با ما همراه باشید.

  مهم ترین کلمه ها و اصطلاح های به کار رفته در یک دادخواست خلع ید مشاعی به شرح ذیل می باشند:

  مهم ترین کلمه ها و اصطلاح های به کار رفته در یک دادخواست خلع ید مشاعی به شرح ذیل می باشند:
  مهم ترین کلمه ها و اصطلاح های به کار رفته در یک دادخواست خلع ید مشاعی به شرح ذیل می باشند:

  خواهان:

  اسم و مشخصه های مالک یا مالکین رسمی ملک در بخش مربوط به فرد خواهان ذکر می شوند.

  خوانده:

  اسم شخص یا افرادی که ملک مورد نظر را تصرف کرده اند، در قسمت مربوط به فرد خوانده بیان می شوند.

  وکیل خواهان:

  وکیل خواهان:
  وکیل خواهان:

  در صورتی که دادخواست توسط یک وکیل مورد تنظیم و ارائه قرار گیرد،اسم ایشان نیز به عنوان وکیل خواهان آورده می شود.

  مشخص کردن دقیق خواسته و بهای آن:

  مشخص کردن دقیق خواسته و بهای آن:
  مشخص کردن دقیق خواسته و بهای آن:

  این موضوع بسیار مهم است که در این بخش به طور کامل، خصوصیت های مربوط به خواسته و قسمت مربوط به آن ذکر شود. به عنوان مثال در قسمت زیر بخشی از یک خواسته ی مرتبط با دادخواست خلع ید مشاعی آورده شده است. لطفا با دقت آن را مورد مطالعه قرار دهید:

  فرد خواهان تقاضای صادر نمودن حکم به خلع ید شخص خوانده از پلاک ثبتی ** واقع در **   به قیمت  ** ریال به انضمام پرداخت مخارج مرتبط با اجرت المثل ایام تصرف، پرداخت مخارج مربوط به دادرسی و حق الوکاله وکیل خواهان را دارد.

  پیشنهاد می کنیم از پست نمونه لایحه دفاعیه رفع مزاحمت ملکی دیدن کنید.

  دلایل و مدارک منضم شده:

  در زمانی که افراد می خواهند دادخواست خلع ید را ارائه نمایند، لازم است که بعضی از مدارک و مستندات را با خود به همراه داشته باشند که این موارد به شرح ذیل هستند:

  تصویر مصدق کارت ملی

  تصویر مصدق سند مالکیت

  تصویراظهارنامه قانونی ارسال شده و گواهی ابلاغ

  تصویر استشهادیه شهود پرونده

  درخواست استعلام ثبتی

  درخواست مبنی بر ارجاع به کارشناس و معاینه محل و غیره

  برای این که موارد جزئی تر و دقیق تر مربوط به عنوان ها و مدارک مورد نیاز برای ارائه دادخواست خلع ید مشاعی را کسب نمایید، بهتر است به یک مرجع معتبر حقوقی مراجعه داشته باشید. بهترین مرجع حقوقی برای مشاوره های حقوقی که مورد پیشنهاد ما نیز می باشد، وب سایت تهران لو است که در این حوزه از سابقه ی بسیار خوبی نیز برخوردار می باشد.

  لطفا در ادامه ی این مقاله در خصوص نمونه دادخواست خلع ید مشاعی با ما همراه باشید.

  آیا در زمینه ی دعوای خلع ید ملک مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  آیا در زمینه ی دعوای خلع ید ملک مشاعی اطلاعاتی دارید؟
  آیا در زمینه ی دعوای خلع ید ملک مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  همان گونه که ملاحظه فرمودید در بخش قبلی از نوشتار نمونه دادخواست خلع ید مشاعی، برخی از مهم ترین عنوان ها و همچنین مستندات که برای ارائه ی دادخواست خلع ید مشاعی مورد نیاز می باشند را به شما عزیزان معرفی نمودیم. اینک و در قسمت دیگری از این متن، بنا داریم در مورد دعوای مربوط به خلع ید ملک مشاعی مواردی را بیان نماییم. لطفا با ما همراه باشید.

  فردی که به عنوان خواهان در دادخواست خلع ید مشاعی شناخته می شود، می تواند به طرفیت از سایر افراد مالک، طرح دعوی را ارائه نماید. در این صورت شرایط به گونه ای می باشد که آن افراد مالک نیز می توانند از حق خود دفاع نمایند. چون ملک مورد نظر به صورت مشاع بوده و  همه ی مالک های آن ملک می توانند در طرح دعوی شرکت داشته باشند.

  دعوی مربوط به خلع ید ملکی که مشاع می باشد، می بایست به طرفیت تمامی افراد مالک مطرح گردد. اگر این اتفاق نیفتد، دعوای مورد نظر قابلیت استماع را ندارد.

  معنای دقیق خلع ید همان ممانعت از غصب یک چیز یا یک مال می باشد

  معنای دقیق خلع ید همان ممانعت از غصب یک چیز یا یک مال می باشد. این موضوع در ماده ی شماره ی 308 قانون مدنی آورده شده است. خلاصه چیزی که در آنجا بیان شده است، به این صورت می باشد:

  شخصی بدون دارا بودن ادعای مالکیت و به شیوه ای خارج از قانون و مقررات، ملکی را مورد تصرف خود قرار داده است و با درخواست شخص مالک نیز دست از تصرف غیر قانونی خود برنداشته است. این موضوع همان تصرف غیر قانونی یا غصب یک چیزی می باشد.

  در مقابل مورد بیان شده، بحث خلع ید وجود دارد که هدف از آن جلوگیری از تصرف و یا غصب اموال و املاک می باشد.

  همچنین موضوع خلع ید مشاعی زمانی مورد کاربرد قرار می گیرد که یکی از مالک های مشاعی، بدون اجازه و رضایت دیگر مالکان، مال و یا ملکی که به صورت اشتراکی در اختیار آن ها بوده است  را به تصرف خود درآورده است و با اخطار دیگر مالک ها مبنی بر این که افراد نسبت به وضع ید ایشان راضی نمی باشند، بی توجه بوده است و کماکان به اقدام خود ادامه داده است.

  بارزترین نمونه و مصداق خلع ید مشاعی

  بارزترین نمونه و مصداق خلع ید مشاعی
  بارزترین نمونه و مصداق خلع ید مشاعی

  در اینجا یک مثال و نمونه ی بازر از خلع ید مشاعی را برای شما عزیزان بیان می کنیم.

  زمانی که چند نفر از ارثی بهره ببرند و به موجب این ارث، صاحب و مالک یک مال و یا ملکی شوند؛ البته مال و یا ملک مورد نظر به صورت مشترک به ایشان رسیده است و آن ها به صورت اشتراکی مالک آن می باشند. بیشتر منظور ما املاک غیر منقول مانند خانه، زمین، باغ و دیگر موارد می باشد.

  حال ممکن است یک نفر یا تعدادی از آن ورثه، آن ملک مشترک را به تصرف شخصی خود درآورند. ایشان اجازه ی استفاده از ملک مورد نظر را به دیگر شریک ها نمی دهند.

  این افراد حتی راضی نمی شوند که ملک مورد نظر را بر طبق قانون بین یکدیگر تقسیم نمایند و به فروش نیز راضی نیستند. در نهایت و به هیچ شیوه ای بین این افراد توافق های لازم صورت نمی گیرد.

  یکی از شیوه هایی که افراد را نسبت به تقسیم و یا به فروش رساندن ملک مشترک مجبور می سازد

  باید خدمت شما عزیزان عرض نماییم، یکی از شیوه هایی که افراد را نسبت به تقسیم و یا به فروش رساندن ملک مشترک مجبور می سازد، همین موضوع خلع ید مشاعی می باشد. این موضوع یعنی خلع ید مشاعی بر اساس ماده ی شماره ی 43 اجرای قانون احکام مدنی صورت می گیرد.

  بهتر است برای کسب اطلاعات مناسب تری که در ارتباط با دعوای خلع ید ملک مشاعی می باشند، به مراجع معتبر و وب سایت های مشاوره ی حقوقی که دارای اعتبار کافی می باشند، مراجعه فرمایید.

  بهترین وب سایت مشاوره ی حقوقی، سایت اینترنتی تهران لو می باشد. کارشناس های خبره ی تهران لو از تخصص و تجربه ی کافی در زمینه های مختلف حقوقی برخوردار می باشند.

  از شما سروران گرامی دعوت می نماییم تا در ادامه ی این نوشتار کاربردی در زمینه ی نمونه دادخواست خلع ید مشاعی با ما همراه باشید.

  آیا با مهم ترین نکته های مرتبط با خلع ید مشاعی آشنایی دارید؟

  آیا با مهم ترین نکته های مرتبط با خلع ید مشاعی آشنایی دارید؟
  آیا با مهم ترین نکته های مرتبط با خلع ید مشاعی آشنایی دارید؟

  همان گونه که مشاهده فرمودید در بخش پیشین از مقاله ی خود با عنوان نمونه دادخواست خلع ید مشاعی در مورد دعوای مربوط به خلع ید مشاعی برای شما صحبت نمودیم و یک نمونه بارز از خلع ید مشاعی را مورد تشریح قرار دادیم. در این قسمت از نوشتار خود قرار است مهم ترین نکته هایی که در ارتباط با خلع ید مشاعی می باشند را برای شما عزیزان توضیح دهیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

  مهم ترین نکته های مربوط به خلع ید مشاعی عبارتند از:

  1- موضوعخلع ید مشاعی به استناد ماده ی شماره ی 43 قانون اجرای احکام مدنی می باشد.

  2-دعوای خلع ید مشاعی یکی از انواع دعواهای مالی است و در صلاحیت دادگاه محل واقع شدن ملک مورد دعوا می باشد.

  3-هزینه دادرسی  خلع ید مشاعی  بر طبق بهای  منطقه ای است که ملک مورد نظر در آنجا واقع شده است.

  4-اجرای  خلع ید مشاعی به این شکل می باشد که ملک از تصرف همه ی مالک ها بیرون آورده شده و هیچ یک از ایشان حق تصرف بر ملک مورد نظر را ندارند، این موضوع تا زمانی که در زمینه ی نحوه تصرف  ملک مربوطه توافق نمایند، ادامه دارد. پس ایشان در نهایت باید به یک توافق بین خود برسند.

  5-در شرایطی که خلع ید مشاعی به اختلاف های شریک ها پایان ندهد، تنها شیوه ی پایان دادن  به این خصومت و تمام نمودن قطعی اختلاف های موجود،ارائه ی درخواست برای  فروش ملک مشاع  می باشد.

  تنها مکان و موقعیتی که قانونگذار از کلمه ی خلع ید بهره برده است

  6- تنها مکان و موقعیتی که قانونگذار از کلمه ی خلع ید بهره برده است، ماده ی شماره ی 43 قانون اجرای احکام مدنی می باشد. با این وجود از ماده ی شماره ی 308 به بعد قانون مدنی هم این قوانین ناظر به خلع ید مشاعی هستند و در حقیقت خلع ید مشاعی یکی از شیوه ها و انواع مهم برای رفع غصب می باشد.

  در صورتی که در مورد این نکته های مهم مرتبط با خلع ید مشاعی دارای هر گونه ابهام هستید، می توانید به یک مرجع معتبر حقوقی مراجعه نمایید. یکی از برترین مرجع ها برای ارائه خدمات متنوع حقوقی وب سایت رسمی تهران لو می باشد. بهتر است سری به سایت تهران لو زده و از آخرین مطالب و جدیدترین موضوعات ارائه شده در این سایت اینترنتی بهره مند شوید.

  از همه ی شما مخاطبین عزیز درخواست می شود، در بخش های بعدی نوشتار نمونه دادخواست خلع ید مشاعی با ما همراه باشید.

  آیا در مورد مهم ترین بخش های مربوط به نمونه دادخواست خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  در قسمت پیشین از نوشتار نمونه دادخواست خلع ید مشاعی برخی از نکته های مهم که در حوزه ی دادخواست خلع ید مشاعی مورد کاربرد قرار می گیرند را برای شما سروران گرامی بیان کردیم. در این بخش از مقاله ی خود قصد داریم تا بخش های اصلی دادخواست خلع ید مشاعی را مورد تشریح قرار دهیم. خواهشمند است در این قسمت از مقاله نیز ما را همراهی نمایید.

  دادخواست خلع ید مشاعی نیز شبیه دیگر موارد و دیگر دادخواست ها دارای بخش های مختلفی می باشد که می بایست هر یک از آن ها با دقت مورد تنظیم و کامل شدن قرار گیرند.

  یک دادخواست خلع ید مشاعی، بخشی برای ارائه مشخصه های خواهان و همچنین فرد خوانده دارد. در مورد این واژه ها در بخش های ابتدایی مقاله توضیحات کافی را ارائه کردیم.

  همچنین در بخش مهمی از یک دادخواست خلع ید مشاعی، لازم است اطلاعات مربوط به وکیل و یا نماینده ی قانونی فرد خواهان بیان شود.

  در بخش خواسته نیز خلاصه ای از درخواست فرد خواهان بیان می گردد.

  بخش اصلی دادخواست خلع ید مشاعی مانند دیگر دادخواست ها به شرح دادخوست و توضیحات مربوط به آن اختصاص دارد.

  همچنین در صورتی که دادخواست خلع ید مشاعی، دارای مدارک و یا مستنداتی باشد، باید آن ها را در بخش دلایل و منضمات دادخواست ذکر نمود.

  برای هر کدام از این موارد یک نمونه خدمت شما عزیزان بیان می کنیم. لطفا با ما همراه باشید.

  خواهان:

  خواهان:
  خواهان:

  *** (در اینجا اطلاعات شخص خواهان بیان می شود) فرزند: *** شغل: *** به نشانی: لازم است آدرس ایشان ذکر شود.

  خوانده:

  خوانده:
  خوانده:

  *** (که در این قسمت مشخصه های هویتی فرد خوانده بیان می گردد) فرزند: *** شغل: *** به نشانی: در اینجا نیز باید آدرس دقیق فرد خوانده آورده شود.

  وکیل یا نماینده قانونی:

  آقای / خانم ***  به نشانی : *** که می بایست آدرس دقیق وکیل پرونده را در این بخش بیاورید.

  خواسته:

  خلع ید ملک مشاعی به پلاک ثبتی ***  فرعی از  ***  الی *** و ***  اصلی بخش *** مقوم به  *** ریال و

  دلائل و منضمات دادخواست: که در این قسمت باید مستندات و مدارک موجود مورد استفاده قرار گیرند. این مدارک معمولا عبارت هستند از:

  دلائل و منضمات دادخواست: که در این قسمت باید مستندات و مدارک موجود مورد استفاده قرار گیرند. این مدارک معمولا عبارت هستند از:
  دلائل و منضمات دادخواست: که در این قسمت باید مستندات و مدارک موجود مورد استفاده قرار گیرند. این مدارک معمولا عبارت هستند از:

  گواهی تایید شده ی حصر وراثت

  تصویرتایید شده ی سند مالکیت ملک موروثی مورد نظر

  تصویر تایید شده ی قیم نامه

  یکی از مهم ترین بخش های یک دادخواست خلع ید مشاعی، مربوط به قسمت شرح دادخواست می باشد.

  شرح دادخواست

  ریاست محترم دادگاه ***

  با سلام و تقدیم احترام

  به استحضار می رساند با توجه به این موضوع که آقای ***  در تاریخ  ***  فوت کرده است و مال و اموال (دارایی) ایشان یک خانه ی  مسکونی به پلاک ثبتی ***  فرعی از ***  الی *** و *** اصلی مفروض و محضری شده است، از *** فرعی از اصلی مذکور واقع در بخش *** شهرستان *** به استناد گواهی انحصار وراثت  که به پیوست دادخواست می باشد، بین ورثه آن مرحوم مشترک می باشد،

  همچنین ملک مشاعی در تصرف آقای / خانم ***  و *** می باشد. در حال حاضر موکل های مربوطه درخواست خلع ید از ملک مشاعی ذکر شده ی فوق و اجرت المثل مربوط به روزهای تصرف از تاریخ فوت آن مرحوم تا هنگام اجرای حکم و هزینه دادرسی را دارند. بنابراین از جناب عالی درخواست صادر نمودن حکم مقتضی را دارند.

  شما می توانید اطلاعات دقیق تر مربوط به بخش های اصلی یک دادخواست خلع ید مشاعی را در سایت رسمی تهران لو مشاهده و از اطلاعات موجود، استفاده نمایید. در اولین فرصت سری به این این وب سایت اینترنتی بزنید و بهترین مشاوره های حقوقی را از طریق سایت تهران لو انجام دهید.

  خواهشمند است بخش های بعدی مقاله ی نمونه دادخواست خلع ید مشاعی را از دست ندهید. در قسمت های آتی تصمیم داریم تا موضوعات مهم و مفیدی مرتبط با نمونه دادخواست خلع ید مشاعی را برای شما توضیح دهیم.

  آیا در زمینه ی مهم ترین ارکان تشکیل دهنده ی دعوای خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  آیا در زمینه ی مهم ترین ارکان تشکیل دهنده ی دعوای خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟
  آیا در زمینه ی مهم ترین ارکان تشکیل دهنده ی دعوای خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  همان طور که ملاحظه فرمودید در بخش قبلی، بخش های اصلی که در یک دعوای خلع ید مشاعی به کار می روند را برای شما توضیح دادیم. اینک و در ادامه ی نوشتار نمونه دادخواست خلع ید مشاعی بنا داریم تا مهم ترین ارکان تشکیل دهنده ی دادخواست خلع ید مشاعی را برای شما تشریح نماییم.

  از همه ی شما مخاطبین گرامی دعوت می نماییم، در این بخش نیز با ما همراه باشید.

  مهم ترین ارکان تشکیل دهنده ی دعوای مربوط به خلع ید به شرح ذیل می باشند:

  الف)مالکیت خواهان دعوا بر موضوع تصرف:

  اولین شرطی که برای دعوای خلع ید مورد احتیاج می باشد، این موضوع است که فرد خواهان، مالکیت ملک و یا مال مورد  دعوا را دارا باشد. حالت دیگر این است که ایشان از طرف مالک آن موضوعی که مورد دعوا می باشد، دارای وکالت قانونی بوده و به عنوان نماینده ی ایشان مورد شناخت قرار می گیرد.

  بر اساس این موارد، ایشان می بایست دلایل مالکیت خویش را به دادگاه مربوطه تقدیم نماید تا دادگاه بعد از بررسی پرونده و انجام رسیدگی های مربوط به دلایل مالکیت و محرز شدن سایر شرایط دعوا، در خصوص ماهیت آن چه مورد بحث است، حکم  و رأی خود را صادر کند.

  البته در برخی از شرایط، خود موضوع مالکیت فرد خواهان مورد نزاع واقع می شود و ایشان توانایی و مستندات لازم را برای به اثبات رساندن مالکیت خویش ندارد. در این موارد دلیل ها و اظهاراتی که از سوی فرد خواهان بیان می شوند، جنبه ی ادعای مالکیت دارند و برای آن که این موضوعات برای محاکم قضایی محرز شوند، باید رسیدگی ها و بررسی های بیشتری انجام شود.

  در نهایت اگر موضوع مالکیت مورد اثبات واقع نشود، امکان شنیدن و استماع دعوای خلع یدخواهان به ‌تنهایی وجود نخواهد داشت. در این شرایط و بر اساس ماده ی شماره ی دو قانون  آیین دادرسی مدنی، این دعوا رد می شود و مورد تایید نمی باشد.

  ب) تصرف غیر قانونی (غاصبانه) خوانده بر موضوع دعوا:

  در این وضعیت می بایست تصرف شخص خوانده دعوا بر ملک و یا مال غیر منقول بر خلاف مقررات یا قولنامه باشد یا تصرف مورد نظر  بدون اذن یا اجازه ی مالک یا نماینده ی قانونی ایشان باشد.  در صورتی که موارد مورد تصرف فرد خوانده در سوژه ی دعوا، عنوانی مشابه غاصبانه یا در حکم غاصبانه را نداشته باشد، طرح دعوی با عنوان خلع‌ ید دارای ایرادهای قانونی می باشد و نباید از این طریق پیگیری های حقوقی را صورت داد.

  ج) غیر منقول بودن مال و ملکی که موضوع دعوا می باشد:

  آن چه قرار است به صورت خلع ید مورد دعوا قرار گیرد، باید به صورت ذاتی، یک مال غیر منقول باشد. بر اساس تعریف؛ به آن دسته از اموال، غیر منقول می گویند که شامل تعریف ذیل باشند:

  منظور از مال های غیر منقول این می باشد که این مال ها امکان نقل و انتقال و جابجایی را نداشته باشند و ما نمی توانیم این گونه اموال را به مکان جدیدی منتقل نماییم.

  موضوع استقرار اموال غیر منقول می تواند به شکل ذاتی باشد و یا به واسطه اعمال انسان ها اتفاقی افتاده باشد که جابجایی این اموال با تخریب و ایجاد نقصان در آن ها همراه باشد. توضیحات مربوط به مال های غیر منقول در ماده ی شماره 12 قانونی مدنی ذکر شده است.

  پس موضوعاتی می توانند در بحث های خلع ید مورد کاربرد قرار بگیرند که مانند خانه، آپارتمان، زمین، باغ و غیره باشند. همچنین مال های متحرکی هم چون ماشین و یا قایق و دیگر موارد مشابه در گروه مال های غیر منقول به حساب نمی آیند.

  شما می توانید اطلاعات بیشتر و مرتبط با ارکان اصلی تشکیل دهنده ی دعوای خلع ید مشاعی را در وب سایت تهران لو به دست آورید. لطفا به وب سایت تهران لو مراجعه و آخرین اطلاعات و خدمات حقوقی این وب سایت را ملاحظه فرمایید.

  شما عزیزان خواننده در حال مطالعه ی مقاله ای علمی حقوقی با عنوان نمونه دادخواست خلع ید مشاعی هستید. از شما دعوت می نماییم که بخش های آتی این نوشتار کاربردی را از دست ندهید. در ادامه مقاله قصد داریم تا موارد کاربردی دیگری را با شما همراهان گرامی به اشتراک بگذاریم.

  آیا در زمینه ی مهم ترین تفاوت های بین دعوای خلع ید و رفع تصرف عدوانی اطلاعاتی دارید؟

  آیا در زمینه ی مهم ترین تفاوت های بین دعوای خلع ید و رفع تصرف عدوانی اطلاعاتی دارید؟
  آیا در زمینه ی مهم ترین تفاوت های بین دعوای خلع ید و رفع تصرف عدوانی اطلاعاتی دارید؟

  همان طور که دقت داشتید در بخش پیشین از متن نمونه دادخواست خلع ید مشاعی، اصلی ترین ارکان تشکیل دهنده ی دعوای مربوط به خلع ید مشاعی را مورد توضیح قرار دادیم. اینک و در بخش دیگری از این نوشتار، قصد داریم که تفاوت های میان دعوای خلع ید و رفع تصرف عدوانی را مورد تشریح قرار دهیم.

  خواهشمند است در ادامه نیز ما را همراهی نمایید.

  در حقیقت این دو نمونه از دعواها در گروه دعواهایی قرار دارند که اگر مورد اثبات و احراز قرار بگیرند، یک نتیجه مشترک و مشابه را به دست می آورند. در واقع نتیجه ی مشابهی که از این دعواها به دست می آید، همان رفع تصرف غیر قانونی می باشد.

  یکی از تفاوت های مهم در این دعواها

  یکی از تفاوت های مهم در این دعواها این است که مالک قانونی و مشروع مال مورد نظر که دارای اسناد مربوط به مالیکت می باشد، تقاضای خلع ید را از خوانده ای دارد که به شکل غیر قانونی بر آن مال تصرف پیدا کرده است و درخواست ایشان قطع تصرف خارج از مقررات ایشان می باشد.

  فردی که می تواند به صورت مشروع و یا غیر مشروع، مالک و صاحب قبلی یک مال شناخته شود، ادعا می نماید که یک فرد به تازگی آن را به تصرف خود در آورده است و درخواست مدعی و خواهان این است که تصرف بدون حق فرد خوانده بر مال مورد نظر رفع شود.

  در حقیقت این دو دعوا به لحاظ رکن های اصلی دارای تفاوت هایی هستند.

  تفاوت در ارکان دو دعوا

  این دو دعوا ارکان انحصاری و خاصی را با خود به همراه دارند و هر یک از ارکان، مربوط به همان دعوی می باشند.

  در حقیقت طرفین هر دو دعوا باید دلیل های تشکیل دهنده ی دعواها را به مراجع قضایی ارائه نمایند و ادله ی ایشان از سوی محکمه های قضایی مورد احراز و اثبات قرار گیرند.

  مهم ترین رکن های دعوای خلع ید بر اساس آن چه در بخش های دیگر همین مقاله نیز بیان کردیم، به شرح ذیل می باشند:

  اثبات مالکیت فرد خواهان

  اثبات تصرفات غیر قانونی فعلی شخص خوانده

  اثبات تصرف غیر قانونی بر مال غیر منقول

  همچنین اصلی ترین رکن های رفع تصرف عدوانی عبارت هستند از:

  اثبات سبق تصرف فرد خواهان

  اثبات لحوق تصرفات شخص خوانده

  اثبات غیر قابل قانونی بودن تصرفات فرد خواند.

  لذا در دعوایی که از نوع خلع ید می باشد، فرد خواهان نیز باید بتواند مالک بودن خود را به اثبات برساند. اما در دعوای مربوط به رفع تصرف عدوانی نیازی به این کار یعنی اثبات مالکیت شخص خواهان نمی باشد و همین که فرد خواهان سابقه ی تصرف قدیم خود را ثابت نماید، کفایت می نماید.

  همچنین همین که تصرفات غیر قانونی فعلی فرد خوانده در دعوای خلع ید مورد اثبات و احراز قرار بگیرد، کفایت می کند. ولی در دعوای دیگر که به رفع تصرف عدوانی مرتبط می باشد، لحوق تصرفات غیر قانونی شخص خوانده نیز باید مورد اثبات و احراز قرار گیرد.

  برای این که مهم ترین تفاوت های مربوط به دعوای خلع ید و همچنین دعوی رفع تصرف عدوانی را به خوبی و کامل متوجه شوید، می توانید به مراجع معتبر حقوقی مراجعه نمایید و ابهام های احتمالی را از ذهن خویش خارج سازید. بهترین مرجع حقوقی که مد نظر ما نیز می باشد، وب سایت تهران لو است.

  خواهشمند است در بخش های باقیمانده از نوشتار نمونه دادخواست خلع ید مشاعی با ما همراه باشید.

  آیا در زمینه ی دعوای خلع‌ ید در آراء وحدت و رأی وحدت رویه هیئت عمومی دیوان عالی کشور در مورد خلع ید اطلاعاتی دارید؟

  آیا در زمینه ی دعوای خلع‌ ید در آراء وحدت و رأی وحدت رویه هیئت عمومی دیوان عالی کشور در مورد خلع ید اطلاعاتی دارید؟
  آیا در زمینه ی دعوای خلع‌ ید در آراء وحدت و رأی وحدت رویه هیئت عمومی دیوان عالی کشور در مورد خلع ید اطلاعاتی دارید؟

  در قسمت قبلی از مقاله ی نمونه دادخواست خلع ید مشاعی، مهم ترین فرق های بین دعوای خلع ید مشاعی و رفع تصرف عدوانی را بررسی نمودیم. در ادامه تصمیم داریم تا شرایط وحدت رویه در آراء مربوط به خلع ید مشاعی را برای شما عزیزان توضیح دهیم. خواهشمند است در این قسمت از مقاله نیز با ما همراه باشید.

  در این زمینه باید به موضوعات ذیل توجه کافی داشته باشید:

  خلع ید از ناحیه وراث

  موضوع خلع ید از ناحیه وراث دارای چند حالت می باشد که در ادامه آن ها را برای شما بیان خواهیم نمود.

  در وضعیت اول، شرایط به گونه ای است که شما خریدار یک ملک هستید و فروشنده ی آن ملک فوت نموده است. در حال حاضر ملک مورد نظر در ید وارث های آن مرحوم می باشد و ایشان حاضر نیستند، ملکی را که شما از مالک اصلی و قبلی آن خریداری نموده اید، به شما برگردانند.

  در این شرایط است که شما می توانید یک دعوای خلع ید را برای ثابت نمودن مالکیت خویش بر ملک مورد نظر طرح نمایید.

  در این شرایط می توانید از مبایعه نامه ای که با مالک قبلی دارید، استفاده نمایید. قطعا فرد فوت شده قبل از این سند، ملک مورد نظر را به نام شما ثبت نکرده است و شاید تنها مدرک موجود برای ثابت نمودن مالکیت شما همان مبایعه نامه باشد.

  در مورد عدم تحویل ملک از سوی وارث های ملک، دادخواست خود را ارائه نمایید

  در این صورت شما می توانید تقاضای تنظیم سند مالکیت خود را ارائه نمایید. همچنین در مورد عدم تحویل ملک از سوی وارث های ملک، دادخواست خود را ارائه نمایید. در این باره منابع و مراجع حقوقی موجود هستند که شما می توانید به آن ها رجوع کرده و از اطلاعاتی که در آنجا ارائه شده است، استفاده نمایید. یکی از بهترین سایت ها برای ارائه خدمات متنوع حقوقی وب سایت تهران لو می باشد.

  مورد و حالت دوم مربوط به خلع ید از ناحیه وراث به این صورت می باشد که شما در یک قولنامه و یا مبایعه نامه، به عنوان ورثه ی فرد خریدار شناخته می شوید و مورث مورد نظر بعد از این که ملک مد نظر را خریداری کرده است، از دنیا رفته و فوت کرده است.

  در این شرایط شما می توانید بر اساس میزان سهمی که   در ارث خود دارید، از فروشنده ی ملک مورد نظر نسبت به الزام به تنظیم سند درخواست نمایید.

  در حقیقت هر کدام از وارثین نیز به سهم خود می توانند در این باره اقدام نمایند و تقاضا نمایند که فرد فروشنده ثبت سند مورد نظر را به انجام برساند.

  این موضع یعنی خلع ید از ناحیه وراث دارای حالت سوم نیز می باشد. این وضعیت به این صورت است که:

  شما به عنوان یکی از وارث های یک ملک موروثی شناخته شده اید. در این شرایط ممکن است دیگر وارث ها، آن ملک را متصرف شده و حاضر نیستند که دست از تصرف خود بردارند و اجازه استفاده از ملک مورد نظر را به دیگر وارث ها نمی دهند. در این حالت است که شما قادر هستید تا دعوایی با عنوان خلع ید را تنظیم و طرح ریزی نمایید و  نسبت به رفع تصرف آن ها اقدام و پیگیری نمایید.

  در این خصوص  نیز مراجع معتبر خوبی موجود هستند که شما عزیزان خواننده می توانید از آن ها بهره مند شوید. بهتر است در ابتدا به سایت تهران لو سری بزنید و از مجموعه موارد مهم و با ارزشی که در این وب سایت اینترنتی ارائه شده است، استفاده کنید.

  از شما عزیزان درخواست می کنیم که در دیگر قسمت های مقاله ی نمونه دادخواست خلع ید مشاعی با ما همراه باشید.

  آیا با یک نمونه دادخواست خلع ید مشاعی واقعی آشنایی دارید؟

  آیا با یک نمونه دادخواست خلع ید مشاعی واقعی آشنایی دارید؟
  آیا با یک نمونه دادخواست خلع ید مشاعی واقعی آشنایی دارید؟

  همان طور که مشاهده فرمودید، ما در قسمت های مختلف این مقاله با عنوان نمونه دادخواست خلع ید مشاعی مهم ترین مواردی که در ارتباط با این موضوع می باشند را برای شما توضیح دادیم.

  در این قسمت وقت آن رسیده است که یک نمونه واقعی از دادخواست های مربوط به خلع ید مشاعی را برای شما ارائه نماییم. لطفا در ادامه به نمونه ای از یک دادخواست واقعی که در ارتباط با خلع ید مشاعی می باشد، دقت نمایید و در موارد مشابه از محتوای آن استفاده کنید.

  مشورت با وکیل با تجربه

  یکی از توصیه های مهم ما این است که در کنار مطالعه ی این نمونه دادخواست و بررسی بخش های مختلف آن، با یک وکیل خبره و یا گروهی از وکلای با تجربه مشورت نمایید و نظر ایشان را نیز در مورد پرونده ای که در پیش دارید، دریافت نمایید. در این راستا، سایت تهران لو بهترین سایت حقوقی موجود می باشد.

  همچنین می توانید از مراجع معتبر حقوقی که بهترین اطلاعات مرتبط با خلع ید مشاعی را به افراد مختلف ارائه می نمایند، استفاده فرمایید. یکی از این مراجع معتبر حقوقی که مناسب ترین مشاوره های حقوقی را به شما ارائه می نمایند، وب سایت تهران لو می باشد. پس در اولین فرصت به وب سایت تهران لو مراجعه نموده و بهترین مشاوره های حقوقی را در آنجا انجام دهید.

  لطفا در بخش های باقیمانده از نوشتار نمونه دادخواست خلع ید مشاعی، ما را همراهی نمایید.

  آیا در زمینه ی مهم ترین قوانین و مقررات مربوط به دعوای خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  آیا در زمینه ی مهم ترین قوانین و مقررات مربوط به دعوای خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟
  آیا در زمینه ی مهم ترین قوانین و مقررات مربوط به دعوای خلع ید مشاعی اطلاعاتی دارید؟

  همان طور که ملاحظه فرمودید در قسمت قبلی از نوشتار نمونه دادخواست خلع ید مشاعی، یک نمونه ی واقعی از دادخواست های خلع ید را برای شما ارائه نمودیم. در این بخش از مقاله ی خود بنا داریم تا برخی از قوانین و مقررات مهمی که در ارتباط با خلع ید مشاعی می باشند را برای شما توضیح دهیم.

  از همه ی شما مخاطبین عزیز دعوت می نماییم تا انتهای این بخش نیز با ما همراه باشید.

  مهم ترین ماده ها و تبصره های قانونی که در ارتباط با خلع ید مشاعی می باشند، به شرح ذیل هستند:

  مهم ترین ماده ها و تبصره های قانونی که در ارتباط با خلع ید مشاعی می باشند، به شرح ذیل هستند:
  مهم ترین ماده ها و تبصره های قانونی که در ارتباط با خلع ید مشاعی می باشند، به شرح ذیل هستند:

  ‌تبصره ی شماره ی۱-  رسیدگی به جرائم مربوط به خلع ید مشاعی خارج از نوبت انجام می شود و مقام قضائی با تنظیم نمودن یک صورت‌ جلسه دستور متوقف کردن عملیات تجاوز به ملک و یا مال مورد نظر را تا صادر شدن یک حکم قطعی صادر خواهد نمود.

  ‌تبصره شماره ی ۲‌-در شرایطی که تعداد متهم ها 3 یا بیشتر  از 3 نفر باشد و قرائن محکم بر ارتکاب جرم این افراد وجود داشته باشد، قرار بازداشتی برای ایشان صادر خواهد شد. در این وضعیت فرد مدعی ‌می‌ تواند درخواست خلع‌ ید  و  رفع آثار مربوط به تجاوز را ارائه نماید. این درخواست می تواند شامل مواردی هم چون قلع بنا و اشجار و غیره نیز باشد.

  مهم ترین مواد قانونی که در ارتباط با خلع مشاعی می باشند، ماده های 690 و 691 قانون مدنی کشور می باشند.

  شرح هر کدام از این مواد قانونی به صورت ذیل می باشد:

  ماده شماره 691:

  در این ماده ی قانونی این چنین آمده است که اگر یک فرد با قهر و غلبه در یک ملک وارد شود که آن ملک متعلق به خودش  نباشد، چه این که ملک مورد نظر به صورت محصور بوده باشد و یا این کار حصارکشی نشده باشد، یا حتی در بدو ورود، خبری هم از قهر و غلبه نبوده باشد،

  در صورتی که بعد از اعلام اخطار مبنی بر تصرف باز هم ایشان به تصرف و قهر و غلبه ی خویش ادامه داده باشد، در این حالت علاوه بر این که باید رفع تصرف نماید، بر حسب شرایط و مورد آن تصرف رخ داده، فرد مورد نظر به حبس محکوم می شود. میزانی که برای این حبس در نظر گرفته شده است، بین 1 الی 6 ماه  می باشد.

  زمانی که این افراد 2 نفر یا بیشتر از 2 نفر باشند و همچنین یکی از آن ها اسلحه نیز حمل کرده باشد، میزان حبسی که برای آن ها در نظر گرفته می شود، بین 1 الی 3 سال می باشد.

  ماده ی شماره ی 690:

  در این ماده نیز این طور بیان شده است که: اگر فردی با وسیله های مختلفی، آثاری مربوط به تصرف در ملک دیگران را فراهم نماید، خواه این ملک مورد کشت قرار گرفته باشد، در آیش زراعی باشد، جنگل و مرتع های ملی باشد، کوه باشد، باغ، قلمستان و موارد این چنینی باشد، جزئ منابع آبی و چشمه سارها باشد،

  در گروه انهار طبیعی قرار گرفته باشد، در زمره ی پارک های ملی باشد، جزء تاسیسات کشاورزی و یا دامپروری باشد، متعلق به ارگان ها و سازمان های دولتی و یا شخصی باشد، جزء موقوفات باشد و … برای این فرد حبس به مقدار  1 الی 12 ماه در نظر گرفته می شود.

  وسیله هایی که می توانند اسباب موارد فوق را فراهم نمایند، می توانند شامل موارد ذیل باشند:

  وسیله هایی که می توانند اسباب موارد فوق را فراهم نمایند، می توانند شامل موارد ذیل باشند:
  وسیله هایی که می توانند اسباب موارد فوق را فراهم نمایند، می توانند شامل موارد ذیل باشند:

  پی‌ کنی

  هر گونه دیوارکشی

  هر نوع تغییر حد فاصل

  امحای مرزها

  کرت ‌بندی

  نهرکشی

  حفر چاه

  غرس اشجار و ‌زراعت

  و دیگر موارد

  در این شرایط، دادگاه ها وظیفه دارند که بر حسب شرایط موجود در خصوص رفع تصرف عدوانی، رفع مزاحمت های ایجاد شده و یا اعاده ی وضعیت به شرایط قبلی اقدام های لازم را صورت دهند.

  مراجعه به وب سایت ها و منابع معتبر

  بهتر است برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی تشریح محتوای ماده های 690 و 691 قانون مدنی کشوری به وب سایت ها و منابع معتبر مراجعه نمایید و از مجموعه اطلاعاتی که در آنجا درج شده است استفاده نمایید.

  پیشنهاد ما به شما عزیزان مراجعه به وب سایت تهران لو می باشد که در حوزه ی مشاوره های مختلف حقوقی دارای تخصص، تجربه و سابقه بسیار خوبی می باشد.

  لطفا در ادامه ی مقاله ی نمونه دادخواست خلع ید مشاعی ما را همراهی نمایید.

  آیا با نمونه های مختلف دادخواست خلع ید آشنایی دارید؟

  آیا با نمونه های مختلف دادخواست خلع ید آشنایی دارید؟
  آیا با نمونه های مختلف دادخواست خلع ید آشنایی دارید؟

  در بخش قبلی از نوشتار خود با موضوع نمونه دادخواست خلع ید مشاعی، محتوای برخی از مواد و تبصره های قانونی که در ارتباط با خلع ید مشاعی می باشند را برای شما تشریح نمودیم.

  چند نمونه ی واقعی از دادخواست های مربوط به خلع ید مشاعی

  در این قسمت از مقاله ی خود می خواهیم چند نمونه ی واقعی از دادخواست های مربوط به خلع ید مشاعی را بیان کنیم و از شما همراهان گرامی درخواست می کنیم تا در این بخش نیز ما را همراهی نمایید.

  نمونه دادخواست خلع ید مشاعی شماره ی 1:

  در این قسمت به نمونه اول از دادخواست های خلع ید مشاعی توجه نمایید:

  نمونه دادخواست خلع ید مشاعی شماره ی 2:

  در این بخش؛ نمونه دادخواست دیگری را ملاحظه می فرمایید.

  نمونه دادخواست خلع ید مشاعی شماره ی 3:

  در این بخش از مقاله، با نمونه ای دیگر از دادخواست های مرتبط با خلع ید مشاعی در خدمت شما هستیم. به نمونه ی ذیل توجه نمایید:

  سخن پایانی

  سخن پایانی
  سخن پایانی

  در این بخش، مجموعه توضیحات ما در زمینه ی نمونه دادخواست خلع ید مشاعی به پایان رسید. امید است مواردی که در بخش های متنوع مقاله و در ارتباط با موضوع نمونه دادخواست خلع ید مشاعی بیان نمودیم، برای همه ی شما سروران گرامی مفید و مثمر ثمر واقع شده باشند و به خوبی با شرایط و قوانین مربوط به نمونه دادخواست خلع ید مشاعی آشنا شده باشید.

  هم چون بخش های گوناگون این نوشتار به اطلاع شما مخاطبین عزیز می رساند، در موارد مشابهی که با موضوع دادخواست خلع ید مشاعی و موارد شبیه آن برخورد می نمایید، بر دانش و یا تجربه ی خود اتکاء نفرمایید و باید به این مسئله ی مهم توجه داشته باشید که این موضوعات، سوژه هایی تخصصی در علم حقوق می باشند و باید در این باره با افراد و یا گروه های متخصص مشورت نمایید و از رأی و نظر ایشان نهایت استفاده را ببرید.

  همچنین می توانید به برخی از وب سایت های شناخته شده و معتبر که مشاوره ها و اطلاعات کامل و مناسب حقوقی را به مراجعه کنندگان خود ارائه می نمایند، مراجعه کنید و از مطالب آن ها نیز بهره مند شوید.

  وب سایت تهران لو

  یکی از بهترین وب سایت ها در این خصوص، یعنی نمونه دادخواست خلع ید مشاعی و دیگر مسائل حقوقی، وب سایت تهران لو می باشد. پس همینک به وب سایت تهران لو مراجعه بفرمایید تا با مجموعه خدمات ارائه شده در آن سایت اینترنتی، آشنا شوید.

  یک پاسخ

  1. با سلام سايت شما و نوشته هاي حضرتعالي درخصوص اگاهي دادن به عموم مردم خيلي مفيد وبه زبان ساده است اميدوارم مطالب بيشتري ارايه فرماييد

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هشدار: کلیه محتوای درج شده در این وب سایت جنبه اطلاع رسانی داشته و ممکن است برخی مطالب به روز یا الزاما صحیح نباشند.

  مطالب محبوب سایت

  مطالب مرتبط

  وکیل ثبتی تبریز

  وکیل ثبتی تبریز

  موضوع بحث این مقاله، وکیل ثبتی تبریز می باشد. لطفا تا انتهای این مبحث حقوقی کاربردی همراه ما بمانید. وکیل ثبتی یکی از انواع وکالت

  نمونه لایحه آزادی مشروط

  نمونه لایحه آزادی مشروط

  با ما همراه شوید تا بیشتر با موضوع نمونه لایحه آزادی مشروط آشنا شوید. یکی از مواردی که در مورد پرونده های در رابطه با